salt-and-ice-challenge-poparzenia
fot. Instagram/chase_guns170vlogs/NarutooOfficial2

Uwaga!"Salt and ice challenge" - głupia moda wśród dzieci

Ostrzegamy przed "salt and ice challenge"! Wiesz na czym polega ta zabawa? Uważaj, żeby twoje dziecko nie wzięło udziału w tym głupim wyzwaniu. To może źle się dla niego skończyć!
Weronika Zagojska
salt-and-ice-challenge-poparzenia
fot. Instagram/chase_guns170vlogs/NarutooOfficial2

Niebezpieczna zabawa wśród dzieci: wyzwanie „Sól i lód”

Na czym polega „Salt and ice challenge”? To rodzaj wyzwania. Dzieci posypują sobie wierzch dłoni solą, potem kładą na to miejsce lód i starają się trzymać go tak długo, jak tylko się da. Oczywiście ten, kto utrzyma lód najdłużej – zwycięża. Wszystko zostaje oczywiście udokumentowane w social mediach.
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.

Oparzenia III stopnia i uszkodzenia nerwów na własne życzenie

Co w tym niebezpiecznego? W tej zabawie dochodzi do oparzenia. Lód po zetknięciu z solą wchodzi w reakcję chemiczną. Im dłużej dziecko przytrzymuje lód, tym głębsze będzie oparzenie, nawet III stopnia. Zabawa jest na tyle niebezpieczna, że dzieci mogą wylądować w szpitalu z poparzeniami i uszkodzeniami końcówek nerwów.

Ta zabawa jest bardzo popularna w brytyjskich szkołach. Miejmy nadzieję, że polskie dzieciaki są nieco mądrzejsze. Oparzenie na życzenie? Nie, dziękuję, ze mną wszystko w porządku.

Skąd dzieci mają takie pomysły? Czy słyszeliście o tej głupiej modzie?

Źródło: scarymommy.com

Przeczytaj też koniecznie:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy