GRY

Samotna matka ma zostać eksmitowana. Zamiast być na zasiłku, wolała pracować

Za ciężką i uczciwą pracę tej mamie należą się gratulacje i słowa uznania. Niestety system pomocy społecznej widzi to inaczej.

eksmisja
fot. Adobe Stock
Młoda kobieta wraz z dwójką dzieci zajmuje jedno z mieszkań socjalnych w Radomiu, zarządzanych przez Miejski Zarząd Lokalami. Zamiast żyć z zasiłków i 500+ postanowiła zmienić swoje życie. Skończyła studia, zdobyła dobry zawód, a następnie znalazła pracę. I niestety to ściągnęło na nią kłopoty

Samotna matka dostała pismo z Miejskiego Zarządu Lokalami, że musi opuścić dotychczas zajmowane mieszkanie. Zarabia za dużo, by przysługiwało jej to, o które przez cały czas dbała i które remontowała. MZL zasugerował, że może starać się o mieszkanie komunalne. Niestety o te bardzo ciężko, bo chętnych jest bardzo dużo, a poza tym są w o wiele gorszym stanie niż jej obecne lokum.

Kobieta wystąpiła do miasta z prośbą o zmianę statusu jej lokalu z socjalnego na komunalny. Poprosiła również, by odpowiednio podwyższono jej czynsz. Usłyszała jednak, że to niemożliwe.

– Niestety, w tej sprawie chcielibyśmy pani pomóc, ale mamy związane ręce – mówi Katarzyna Piechota-Kaim, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Radomiu. Argumentuje to faktem, że zmiana statusu lokalu byłaby niezgodna z umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Rzeczniczka zapewnia, że urząd miasta wystąpi do BGK z takim wnioskiem. 

Ofiara biurokracji

Postawa tej mamy jest godna naśladowania. Przy trudnej sytuacji życiowej postanowiła powalczyć o lepszą przyszłość dla siebie i swoich dzieci. Niestety przez absurdy państwowej biurokracji stała się ofiarą 
– To jest taki skandal, jakiego dawno nie było. Takich ludzi, jak ta pani powinno się wspierać, a nie podcinać im skrzydła. Sama do wszystkiego doszła, dzięki swojemu uporowi i pracy. A teraz okazuje się, że lepiej być bezrobotnym, zadłużonym i żyć z zasiłków. Wtedy nikt by jej nie wyganiał z mieszkania. No chyba nie o to nam chodzi w systemie pomocy społecznej – komentuje na łamach "Wyborczej"  Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

źródło: wp.pl

Zobacz także:
 
Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

O tym się mówi

Rozwiąż quiz!