Nauka zdalna w żłobku
fot. Adobe Stock

Absurdalna decyzja katowickiego sanepidu - nauka zdalna w ŻŁOBKU!

W piśmie Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Katowicach do żłobka w Siemianowicach Śląskich możemy przeczytać, że sanepid: "opiniuje pozytywnie zdalną formę nauki w grupach 3 i 4 w Żłobku Miejskim (...)". Niestety, sanepid nie skonkretyzował, jak w praktyce taka nauka zdalna dla maleńkich dzieci ma wyglądać.
Joanna  Biegaj
Nauka zdalna w żłobku
fot. Adobe Stock
Dla wielu rodziców aktywnych zawodowo ogromnym problemem jest zamknięcie żłobka, przedszkola lub szkoły. Starsze dzieci uczestniczą w lekcjach zdalnych, lecz tymi młodszymi muszą w tym czasie zaopiekować się rodzice. Katowicki sanepid wymyślił jednak inne – oryginalne i absurdalne rozwiązanie...

Koronawirus w żłobku

Jeszcze w piątek w jednym ze śląskich żłobków sytuacja związana z pandemią koronawirusa wydawała się pod kontrolą. Wszystko jednak zmieniło się w sobotę rano. „Rano otrzymaliśmy telefon z sekretariatu żłobka, że w grupie Jasia wykryto COVID-19 u nauczyciela, mamy obserwować dziecko i czekać na dalsze instrukcje” - powiedziała mama jednego z dzieci.
Redakcja poleca: Będzie więcej żłobków na uczelniach
Macierzyństwo nie musi oznaczać końca nauki. W ramach programu „Maluch na uczelni” w 2015 r. prawie 11 mln zł zostanie przeznaczonych na stworzenie miejsc opieki dla dzieci tych rodziców, którzy studiują lub są pracownikami naukowymi.

Ani w żłobku, ani na kwarantannie

Dalsze instrukcje pojawiły się już w poniedziałek. Żłobek w Siemianowicach poinformował, że dzieci, które 20 października przebywały w grupie Jeżyków lub Misiów muszą być poddane kwarantannie. Jak się okazało, były jednak pewne wyjątki: „O dziwo nas to omija – Jaś we wtorki nie chodzi do żłobka. Bez znaczenia jest fakt, iż był w tej grupie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek, miał kontakt z tymi dziećmi i innymi paniami” - napisała mama 2-letniego Jasia. Jak się okazało, dwuletni Jaś, mimo że oficjalnie nie miał kwarantanny, nie mógł pójść do żłobka, ponieważ jego grupa nie działała.
e-book Odporność dziecka konsultacja dr P. Grzesiowski

Absurdów ciąg dalszy

W poniedziałek Żłobek Miejski w Siemianowicach Śląskich umieścił na swojej stronie informacje od Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Katowicach. Sanepid wydał pozytywną opinię w sprawie zdalnej formy opieki w grupach 3 i 4 w tym żłobku. Taka nauka zdalna dla maluchów obowiązuje od 26 do 30 października.

Uzasadnienie

Katowicki sanepid jako uzasadnienie swojej opinii podał, że dyrektor Żłobka Miejskiego w Siemianowicach Śląskich poinformował o pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2 jednego z pracowników. Na tej właśnie podstawie sanepid zdecydował o formie nauki zdalnej w żłobku.

Źródło: spidersweb.pl​

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy