GRY
 
 

Schudnąć po porodzie – przewodnik po metodach odchudzania

Odchudzanie po ciąży nie jest proste. Wystarczy dieta czy musi być ruch? A może sięgnąć po pigułki odchudzające albo iść na zabiegi kosmetyczne? Co naprawdę działa? Poznaj opinie mam.

odchudzanie, waga po porodzie, dieta odchudzająca, dieta, diety, dieta kopenhaska, dieta białkowa, dieta dukana, odchudzanie, waga
fot. Fotolia

Najważniejsze jest postanowienie. Spokojne i przemyślane. Podejmowanie decyzji o rozpoczęciu odchudzania w nerwach i pośpiechu już na starcie skazuje całą akcję na porażkę. A wybór sposobu zrzucania zbędnych kilogramów? Ten należy do ciebie. I choć prochu nie wymyślisz – już od dawna wiadomo, że najważniejsze jest rozsądne jedzenie i dużo ruchu (co zapewnia ujemny bilans energetyczny, a zatem spadek wagi) – to jednak są pewne indywidualne preferencje, które warto uwzględnić.

Zobacz film, jak pomóc piersiom wrócić do formy po ciąży i karmieniu

Są kobiety, które umieją się zmobilizować do ograniczenia jedzenia, ale za żadne skarby nie wyjdą pobiegać. Inne mogą się wręcz zamęczyć na fitnessie, byleby móc zjeść od czasu do czasu ulubioną drożdżówkę. Jeszcze inne dziewczyny wybierają odstawienie zwykłych posiłków na rzecz koktajli, by nie wyłożyć się na oszukiwaniu z wielkościami porcji. Co tobie pozwoli schudnąć? Nie wiemy. Ale podpowiadamy, jakie są na to sposoby. Zacznij od postanowienia o zwiększeniu ilości ruchu. Dodatki są mniej istotne. Powodzenia!

Sport po ciąży

To obok zrównoważonej diety najzdrowszy sposób na chudnięcie. Specjaliści twierdzą, że ruch już przestał być po prostu ważnym elementem stylu życia współczesnego człowieka – jest niezbędny do przetrwania naszego gatunku! Na potęgę tyjemy, coraz mniej się ruszamy, jesteśmy więc słabsi, co pozwala zbierać ogromne żniwo chorobom cywilizacyjnym... Zatem, uprawiając 3 razy w tygodniu sport przez minimum godzinę, nie tylko sprzyjasz utracie wagi, ale przedłużasz sobie życie.


Czy to działa?

Kasia z Płońska: „Od dwóch miesięcy biegam. Po około 30 km tygodniowo. Waga niestety stoi, ale za to jakie mam samopoczucie! Nie na darmo mówi się, że bieganie powoduje produkcję hormonów szczęścia. I mam jędrniejszą skórę”.

Redakcja poleca: „Ćwiczę, a waga po porodzie stoi! Co robić?” – radzi Fit Mom [FILM]
Pytanie o odchudzanie po porodzie jest jednym z najczęstszych, jakie dostaje Fit Mom, czyli Ania Dziedzic, trenerka personalna kobiet w ciąży i młodych mam. Zobacz, dlaczego mimo ćwiczeń waga po porodzie może ciągle stać w miejscu.


Zabiegi kosmetyczne dla kobiet po ciąży i po porodzie

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej przynoszą szybkie efekty (pozwalają pozbyć się kilku centymetrów w obwodach, ale też zlikwidować cellulit i rozstępy) dzięki zastosowaniu np. systemu fal radiowych. Urządzenie ogrzewa tkankę tłuszczową do 50°C, doprowadzając do zniszczenia ścian komórkowych i uwolnienia tłuszczu jako emulsji. Następnie jest on odprowadzany do wątroby, metabolizowany, wydalany.

Czy to działa?

Kasia z Łochowa: „Kiedy półtora roku po porodzie zorientowałam się, że nie jestem w stanie trzymać diety na tyle, by schudnąć, zdecydowałam się na zabiegi rozbijania tłuszczu. Efekty były świetne – po 3 zabiegach zgubiłam 6 cm w talii. Musiałam dużo pić, bo tłuszcz był usuwany przez siusianie. Niestety, po kilku miesiącach kulinarnego grzeszenia mój brzuszek powrócił...”.


Doładuj
Przeładuj