mama, kobieta, ciąża, tata, plaża, morze, całować, brzuszek

Ściąga dla faceta w ciąży

Dziecko jest twoje czy żony? Wspólne. Czyli brzuszek z maluszkiem też jest wasz, prawda? Nie ma wątpliwości – jesteś w ciąży! Jak to przetrwać? Co robić, by niczego nie popsuć?
Tatiana Audycka-Szatrawska
mama, kobieta, ciąża, tata, plaża, morze, całować, brzuszek

Akceptuj zmiany w jej wyglądzie

I przypominaj ukochanej, że jest najpiękniejsza na świecie. I najseksowniejsza. Mów to rano, przy obiedzie, przed snem… Zapewniaj o swoim uczuciu, dbaj o nią, bądź delikatny i taktowny. – To nie jest aż tak trudne. Bo kobiety w ciąży są takie cudne… – mruczy Adam, mąż Kasi.
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Pomagaj jej

Weź na siebie robienie zakupów, mycie okien, wanny, podłóg (zwłaszcza gdy przyszła mama nie może się już schylać), odkurzanie mieszkania... – Tylko nie daj jej odczuć, że jest niepełnosprawna. Moja Zosia denerwowała się, gdy traktowałem ją jak chorą – radzi Krzysztof.

Skończ z nałogami

Twoja najdroższa odstawiła alkohol i papierosy? To dla dobra waszego dziecka. Zrób jej przyjemność i przynajmniej na czas ciąży pożegnaj się np. z paleniem. A gdy jesteście razem, ogranicz alkohol. – Mogę sobie wyobrazić, jak się czuje Hania, gdy ja, nazwijmy to, korzystam z życia, a ona nie – Roman rzucił palenie i później nie wrócił do nałogu!

Pilnuj, by lodówka była pełna

Zapewnij stałą dostawę ogórków kiszonych, śledzi, lodów..., na które twoja żona może mieć ochotę o każdej porze dnia i nocy. – I gdy o nie poprosi, nie marudź, tylko jej podaj. Nie ma sensu dyskutować – radzi Marek, mąż Joasi. – Nie zapomnij o ciasteczkach imbirowych czy biszkoptach. To na nudności!

Zrezygnuj z seksu albo daj się na niego namówić

To nie pomyłka – bo może być i tak, i tak. Ty pragniesz zbliżenia, a twoja partnerka ani o tym myśli. Bo ją coś boli lub stresuje. Co robić? – Odpuścić – radzi Szymon. Zdarza się, że to facet nie ma ochoty na seks, np. z obawy, że coś zrobi dziecku. – Wtedy wybierz takie pozycje, w których brzuszek jest bezpieczny, np. z boku albo kiedy ona jest nad tobą – dodaje.

Bądź zawsze miły

Uwierz, twoja żona zdaje sobie sprawę, jaka jest nieznośna. Te napady płaczu, wściekłości… Po prostu nie jest w stanie zapanować nad tą emocjonalną huśtawką. – Uśmiechnij się, przeproś, jeśli trzeba, i nie rób z niczego problemu – sugeruje Darek, ukochany Beaty. – Pomyśl, to przez hormony!

Bądź mistrzem robienia nastroju

Zapewnij ukochanej duuuużo spokoju. Relaksująca muzyka? Wyjazd w ustronne miejsce? To zawsze się sprawdza! – Ograniczyłem nawet kontakty ze znajomymi, którzy doprowadzali Olę do szału – mówi Adam. – A poza tym wyeliminowałem źródła stresu, tzn. rachunki, zakupy.

Zrób kurs masażu

Albo kup odpowiednią książkę. Masuj żonie kark, stopy… – I rób to codziennie, nie czekaj, aż poprosi – śmieje się Janek.

Przejmuj się

A to oznacza, że do kalendarza powinieneś wpisać daty wizyt u ginekologa i badań USG. – I zapisać się do szkoły rodzenia – sugeruje Tadek.– Zresztą ta nauka przyda się na porodówce.

Przygotuj się do porodu

Zastanów się, jaką drogę wybrać, by dojechać najszybciej do szpitala, gdzie zaparkować auto. Miej przy sobie numer telefonu do położnej, rodziny… Spakuj swoją torbę. Wrzuć do niej coś do picia, jedzenia, aparat fotograficzny, coś do czytania. Ubierz się na cebulkę – w nocy bywa chłodno. – A gdy traficie już na porodówkę, to chwal ukochaną i dodawaj jej otuchy – mówi Wojtek.

Mów, co czujesz

Nie zamykaj się w sobie, tylko podziel się z ukochaną swoimi niepokojami. Mówiąc o tym, co cię trapi, wszystko sobie ułożysz.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy