tata na plaży
fot. Fotolia

Ściąga dla taty – 10 zabaw na plażę

Czasy, gdy mogłeś pochrapywać na leżaku lub spod daszka czapki wodzić wzrokiem za dziewczyną ratownika, już minęły. Ale nie ma czego żałować – zabawa na plaży z własnym dzieckiem jest o wiele fajniejsza!
Beata Turska
tata na plaży
fot. Fotolia
Wakacje z dzieckiem to świetna okazja, by się bawić  z nim bez zerkania w telefon czy myślenia o tym, że raport kwartalny wymaga jeszcze ostatnich szlifów. A plaża to idealny plac zabaw. Zatem do dzieła.

Sprawdź jak nie zbankrutować podczas wakacji z dzieckiem


W co się bawić z dzieckiem na plaży?

1. Detektywi
Zbadajcie ślady pozostawione na plaży na mokrym piasku, własne i cudze. Kto tędy szedł? Dziecko? Ktoś dorosły? Pani? Pan? A może pies albo mewa?  Sprawdźcie, dokąd was te ślady doprowadzą. Jak długo uda się ich nie zgubić?

2. Znikopis
Narysujcie coś tuz przy linii brzegu (choćby linię albo kółko) i poczekajcie aż fala zmyje wasze dzieło. A potem narysujcie kolejne. I jeszcze jedno. Sprawdźcie, do którego miejsca morze jest w stanie dotrzeć, a do którego nie. Czy każda fala zapuszcza się w głąb lądu tak samo daleko?

3. Ratownicy Greenpeace
Ty jesteś ogromnym wielorybem wyrzuconym na brzeg, dziecko - dzielnym ratownikiem, który próbuje przeturlać cię do wody (Nie bądź taki! Pomóż trochę!)

4. Picasso
Zróbcie obrazek z tego, co jest pod ręką. Np. z okularów mamy (oczy), zakrętki po napoju (usta zwinięte w dzióbek) i foremek (uszy) da się zrobić portret cioci Kasi.

5. Latający dywan
Dziecko kładzie się na dużym plażowym ręczniku, a ty i mama je bujacie. Jeśli nie możesz liczyć na pomoc, ciągnij siedzące na ręczniku dziecko po plaży.

6. Morze Śródziemne
Wykopcie je przy samym brzegu i pamiętajcie o kanale, którym dopłynie woda. Możecie też wykopać dołek nieco dalej. Zadaniem dziecka będzie napełnienie go wodą. Zakład, że noszenie wody w wiaderku szybko mu się nie znudzi?

Przeczytaj: Wojna parawanowa na polskiej plaży - to nie dla mnie

7.  Baza
Zbudujcie domek z tego, co macie pod ręką, np. parawanu, dmuchanego materaca i plażowego ręcznika.

8. Poszukiwacze skarbów
Zakop w piasku skarb (np. małą zabawkę) i zachęć dziecko, by go poszukało. Naprowadzaj je na właściwy trop (ciepło, zimno).

9. Myjnia samochodowa
Wystarczy konewka i autka, których kółka nie zatrą się na piasku. Myć można także lalki, zwierzaki, naczynia (foremki)  a nawet kamyki czy szyszki.

10. Bob Budowniczy
Oprócz zamków możecie budować z piasku całe metropolie: z ulicami, wiaduktami i podziemnymi garażami. Albo auta, np. takie jak na zdjęciu. Albo ośmiornicę. Jest prosta, a bardzo efektowna.

Sprawdź  czy twoje dziecko jest postrachem wybrzeża
Redakcja poleca: Przegląd kostiumów kąpielowych dla dzieci Mothercare
Na letnie upały musimy jeszcze trochę zaczekać. Mimo to w sklepach Mothercare pojawiła się już kolekcja kostiumów kąpielowych dla dzieci. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy