GRY
 
 

Blogerki piszące o macierzyństwie na See Bloggers w Gdyni

Blogowanie z dzieckiem na kolanie to wyzwanie? Dokąd zmierzają polskie blogi? - na te i inne pytania usiłowano odpowiedzieć w miniony weekend podczas spotkania polskiej blogosfery.

See bloggers, konferencja
fot. See Bloggers
W Gdyni odbyło się jedno z największych wydarzeń dla polskich blogerów. Jessica Mercedes, Konrad Kruczkowski, Maciej Budzich, Martin Stankiewicz, Magda Mirkowicz, Eliza Wydrych, Cyber Marian, Randall, Paweł Opydo, Jason Hunt - znasz ich? See bloggers zgromadziło najlepszych blogerów w Polsce.

See bloggers to spotkanie ponad 600 osób piszących blogi. Mieli oni szansę uczestniczyć w dwudniowym evencie składającym się z wielu warsztatów i paneli. 7 stref tematycznych (w tym parentingowa), dzięki którym bloger z każdej dziedziny mógł znaleźć coś dla siebie i skorzystać aktywnie z proponowanych zajęć.

Myślałaś o blogowaniu?

Blogerzy parentingowi to spora grupa piszących w Internecie. Dla niektórych to forma pamiętnika i wspomnień z okresu posiadania dziecka, dla innych sposób na życie i praca zawodowa. Z całą pewnością to prężnie rozwijająca się gałąź polskiej blogosfery.

Zobacz też: Krupińska urodziła. Kayah informuje
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Blogerzy na wymarciu?
Kierunek rozwoju, czyli spór o słowo i obraz


 Blogerzy dzielili się swoją wiedzą, zdobytym doświadczeniem i obserwacjami. Pokazywano nowe narzędzia dotarcia i interakcji z czytelnikiem/widzem. Co zaskoczyło? Intensywność sporu o słowo i obraz. O to czy czytelnicy tradycyjnych blogów wypełnionych treścią gotowi są na obraz jako formę komunikatu. Czy słowo wymrze i zastąpi je obraz oraz proste, krótkie filmy ze Snapchata? Nie wiadomo. Z pewnością był to ważny temat i pozostanie nierozwiązany. Jedno jest pewne, polska blogosfera musi być wrażliwa na zmiany i trendy.

Po co są takie spotkania? - okiem blogeraMaria Wolna- Pasek z oczekujac.pl

Każde wydarzenie organizowane dla blogerów jest jedyne, niepowtarzalne i wyjątkowe. Nie ważne czy jest to spotkanie na mieście 10 autorów z sieci czy duży event dla tysiąca osób. Wielkie spotkania mają to do siebie, że można posłuchać ciekawych prelegetów, zobaczyć znane nazwiska na żywo i w akcji, wyciągnąć coś wartościowego dla siebie. Duże eventy zapewniają też spotkania w mniejszych grupkach czyli warsztaty. Dla kogoś, kto zaczyna swoją przygodę z blogowaniem to duża dawka wiedzy i praktycznej nauki na temat blogowania. Ja prócz słuchania lubię też rozmawiać z ludźmi oraz mówić do nich - byłam np. prelegentką na Blosilesia.pl, więc to, co dla mnie jest najważniejsze na takich zgromadzeniach to ludzie. Możliwość spotkania kogoś i rozmowy w cztery oczy, zadawanie pytań i odpowiadanie na nie "tu i teraz" jest dla mnie największą wartością.

Maria Pereira  z makemyplace

Fajnym doświadczeniem jest przebywanie z pasjonatami z przeróżnych dziedzin i zajmujących sie zupełnie innymi tematami, a mimo to wciąż znajdować z nimi wspólny język i dzielić sie podobnymi problemami. Miło sie patrzy na ludzi, którzy robią to, co kochają,a przebywanie w takim właśnie towarzystwie, inspiruje najbardziej. Błysk pasji w oczach jest najpiękniejszą motywacja by zrobić coś ze swoim życiem.

Joanna Jaskółka z matkatylkojedna.pl

Są takie imprezy, na których być warto. Zaliczam do nich Blog Forum Gdańsk oraz od niedawna - See Bloggers. Takie spotkania to nie tyle świetna okazja zdobycia nowej wiedzy, ale też możliwość skonfrontowania własnych przemyśleń i wniosków na żywo z przemyśleniami i wnioskami innych - blogerów z całej Polski, a nie tylko tych z własnego podwórka. Podczas tej edycji potwierdziłam moje przypuszczenia i domysły, opowiedziałam też trochę, jak udaje mi się blogować z dzieckiem przy nodze oraz miałam okazję poznać kilka czytelniczek bloga i chwilę z nimi porozmawiać, co samo w sobie było moim celem, gdy wyjeżdżałam z Mazur do Gdyni.

Maria Górecka z mamygadzety.pl
 
Największą wartością takich imprez jak See Bloggers jest możliwość poznania i zintegrowania się z ludźmi, którzy z racji swojej pasji są nam bliscy, a z którymi nie mamy możliwości widywania się, bo często fizycznie dzielą nas setki kilometrów.

Karolina Kaliś z dwapluscztery.pl

Dwa dni, prawie 1000 osób. Blogerzy, Youtuberzy i wszyscy „erzy” zawitali do Gdyni, by przez dwa intensywne dni słuchać, uczyć się i dzielić doświadczeniem. Jedni przyjechali po naukę, inni spotkać się ze znanymi tylko z wirtualnego świata ludźmi. To były bardzo ciekawe dni, przepełnione nie tylko blogowaniem, które okazały się dla mnie wyjątkową inspiracją.

 

Czy na See bloggers można było przyjechać z dziećmi?


Bożena Jędral autorka bloga mama-trojki.pl

Strefa parentingowa na See Bloggers przywitała rodziców z dziećmi z otwartymi ramionami. Przygotowana sala zabaw wyposażona w moc zabawek, artykułów plastyczno-technicznych zachęcała do zabaw. O miły i bezpieczny pobyt dbały przesympatyczne aniamtorki. Sala dobrze oświetlona, bezpieczna, z dostępem do wody pitnej. Dzieci mogły w niej przebywać z rodzicami/opiekunami lub pod opieka niań. Z perspektywy rodzica/uczestnika See Bloggers stawiam duży plus za pomysł i możliwość przyjazdu z dziećmi. Pierwsze-testowe wpuszczenie dzieci na See Bloggers okazało się strzałem w dziesiątkę. Wielu z nas musiałby zrezygnować z przyjazdu ze względu na dzieci. Jednak wszystko można połączyć, nawet bycie rodzicem i blogerem. Czekam na kolejną, czwarta edycję See Bloggers.

 
 

Bez zdjęcia w windzie #seebloggers byłoby nieważne! 😀

A photo posted by Maria i Kuba (@oczekujac.pl) on


 


 

Ciekawe rzeczy na koniec pierwszego dnia #seebloggers Cybermarian!

A photo posted by Maria i Kuba (@oczekujac.pl) onOcena (3 oceny)

5.7
Doładuj
Przeładuj