GRY
 
 

Seks po czterdziestce? Radość i przyjemność!

Twoja aktywność seksualna nie maleje. Seks jest dla ciebie bardzo ważny i czerpiesz z niego mnóstwo radości.

seks czterdziestolatków
fot. Fotolia
Właśnie teraz, mając czterdzieści lat, najłatwiej osiągasz orgazm. Badania naukowe wykazują, że sporo czterdziestolatek szczytuje (czasem nawet wielokrotnie) podczas niemal każdego stosunku. Duża w tym zasługa testosteronu (organizm czterdziestolatki wciąż go produkuje), a poza tym... praktyka czyni mistrza!

To także okres, w którym umacnia się twoja więź uczuciowa z partnerem. Dzieci właśnie dorastają, więc macie teraz więcej czasu, by wzajemnie się sobą cieszyć i zaspokajać swoje potrzeby – także erotyczne. Z przyjemnością odkrywacie u siebie nowe punkty zmysłowości, sięgacie po gadżety erotyczne, olejki do masażu, razem oglądacie erotyczne filmy. Aby uatrakcyjnić współżycie, chętnie też stosujecie różnorodne miłosne techniki.

Gdy partner za nią nie nadąża

Zdarza się, że współżycie z partnerem – równolatkiem lub starszym – nie zaspokaja kobiety. Wielu mężczyzn po czterdziestce nie osiąga bowiem erekcji za każdym razem lub wzwód jest niepełny. Partnerce trudno jest się z tym pogodzić, przeżywa rozczarowania. Jak więc kochać się po czterdziestce?
  • Co robić? Bądź wyrozumiała, jeśli twój mężczyzna ma problemy ze wzwodem. Domaganie się wtedy seksu tylko pogorszy sytuację. Jeśli problem narasta, bardzo delikatnie zasugeruj partnerowi, by odwiedził lekarza seksuologa. U panów po czterdziestce niemoc może być spowodowana np. cukrzycą, chorobami prostaty, układu moczowego czy krążenia. Czasem niekorzystnie działa kuracja niektórymi lekami, np. uspokajającymi, przeciw nadciśnieniu czy na chorobę wrzodową. Lekarz ustali przyczynę zaburzeń i przepisze odpowiedni preparat stymulujący, który ułatwiają wzwód.
Redakcja poleca: Jak szybko zajść w ciążę? - film
Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko ujrzysz dwie kreski na teście ciążowym.

Okolice intymne mogą sprawiać niemiłe niespodzianki

Z powodu zakłóceń hormonalnych pochwa jest niedostatecznie zwilżona, przez co stosunki bywają niekiedy bolesne.
  • Co robić? Suchość pochwy pomogą wyeliminować nawilżające żele dla kobiet dostępne w aptekach bez recepty, np. Feminum. Możesz też rozważyć stosowanie hormonalnej terapii zastępczej (HTZ), jeśli ginekolog uzna to za wskazane w twoim przypadku. Jej działanie można zauważyć już po kilku tygodniach – zwiększa się wydzielanie śluzu i wilgotność pochwy.
     
ZOBACZ TEŻ: 7 sekretów kobiet, które lubią seks

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj