kobieta i mężczyzna w łóżku, sypialnia, seks, współżycie, tabu, orgazm
fot. Fotolia

10 zaskakujących faktów o seksie

Ciągle słyszmy o tym, że Polacy mają braki w edukacji seksualnej. Że mężczyźni nie wiedzą, jak pieścić partnerkę, zaś kobiety nie do końca potrafią „obchodzić się” z przyrodzeniem partnera. Oto garść zaskakujących informacji, którymi będzie można zabłysnąć w międzynarodowym towarzystwie.
Joanna Karwat
kobieta i mężczyzna w łóżku, sypialnia, seks, współżycie, tabu, orgazm
fot. Fotolia
Seks jest nie tylko przyjemny doznaniem, którego doświadczamy w zaciszu sypialni, ale także przedmiotem licznych badań naukowych. Ich wyniki bywają bardzo zaskakujące i mogą być doskonałym punktem wyjścia do rozmowy o seksie. Z partnerem albo... z koleżankami.

1. Współżycie powinno trwać 3 do 7 minut

Z najnowszych badań opublikowanych w poważanym amerykańskim magazynie naukowym „International Journal of Sexual Medicine” wynika, że seks trwający mniej, niż 3 minuty to seks zbyt krótki, a powyżej 13 minut – zbyt długi.
Przeczytaj: Jak wydłużyć stosunek?
Redakcja poleca: Jak szybko zajść w ciążę? - film
Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko ujrzysz dwie kreski na teście ciążowym.

2. Nie tylko mężczyźni mają wytrysk

Naukowcy udowodnili, że kobiecego wytrysku minimum raz doświadczyło od 54–60% z nas, ale regularnie przeżywa go tylko 6% kobiet. Fakt, że nie u wszystkich kobiet obserwuje się ejakulację, badacze łączą z różnicami w sile skurczy mięśni miednicy. Odkryto, że kobiety doświadczające wytrysku wyróżniają się niemal dwukrotnie silniejszymi skurczami mięśnia guziczno-łonowego oraz mocniejszymi skurczami cewki moczowej. Kobiecy wytrysk polega na wydzielaniu pod wpływem silnych skurczów mięśni miednicy płynu z cewki moczowej. Ma on konsystencję wody i jest produkowany przez gruczoły okalające cewkę. Skład chemiczny kobiecego ejakulatu jest taki sam, jak skład płynu wytwarzanego przez męski gruczoł prostaty. Podobno wszystkie kobiety produkują ejakulat, ale tylko u niektórych wydostaje się on na zewnątrz.

3. Intensywność okrzyków podczas orgazmu zależy od majętności drugiej osoby

Według naukowców z St. Andrews University w Szkocji intensywność okrzyków wzrasta wraz z pozycją społeczną partnera, niezależnie od tego, czy chodzi o kobietę, czy o mężczyznę.
Przeczytaj: Orgazm w decybelach

4. Udawany orgazm można rozpoznać

Oznakami szczytowania u  kobiety są: skurcze mięśni twarzy i brzucha, tzw. rumieniec seksualny na twarzy, szyi, dekolcie, barkach i brzuchu, przyspieszony oddech (do 40 wdechów na minutę), wzrost częstości skurczów serca (do 180 na minutę), marszczenie się brodawek sutkowych, skurcze mięśni pochwy i odbytu, zmiana koloru mniejszych warg sromowych na ciemnoczerwony. Oczywiście nie u każdej kobiety muszą występować wszystkie wymienione objawy, ale większość pań ma przynajmniej jeden. 

5. Co trzeci mężczyzna jest niezadowolony z wyglądu swojego członka

Większości przeszkadza długość penisa, która po sprawdzeniu okazuje się NORMALNA. Dla tych, którzy nadal utrzymują, że ich penis jest zbyt mały mamy jeszcze jedną ważną informację: najbardziej wrażliwy na stymulację jest przedsionek pochwy, a więc obszar, który znajduje się zaledwie kilka centymetrów od wejścia do pochwy. Długość męskiego członka nie ma zatem większego znaczenia, bo nawet ten o mniejszych wymiarach będzie w stanie do nich dotrzeć i odpowiednio pobudzić.
Czy wiesz, że orgazm pomaga zajść w ciążę

6. Co trzecia kobieta odmawia seksu z powodu swojej otyłości

Autor tej teorii – James Tozer w książce „Sex in the Nation” przekonuje też, że 13% kobiet, nawet jeśli zgadza się na seks, gasi światło, bo czuje się skrępowana wyglądem swojego ciała. Jeśli zaś chodzi o panów – są zdecydowanie mniej krytyczni wobec siebie, tylko 8% przyznaje, że wygląd (tusza) ogranicza ich życie erotyczne.

7. Niektórzy ludzie kochają się przez sen!

Kanadyjscy naukowcy z kliniki snu w Toronto odkryli, że niektórzy z nas fantazjują i współżyją przez sen! Seksomnię po raz pierwszy opisano w 2003 roku, uznając ją za połączenie lunatyzmu i intensywnych snów erotycznych. Co prawda dotyka ona tylko ok. 1% ludzi, ale dla ich partnerów seksualnych może być nieco... uciążliwa. Zwłaszcza, gdy ukochana osoba we śnie jest zupełnie inna w łóżku niż do tej pory. I do tego nic rano nie pamięta!
Poznaj: fantazje erotyczne kobiet i mężczyzn

8. Mężczyźni mają tak samo wrażliwe piersi, jak kobiety

U mężczyzny piersi one tak samo bogato unerwione jak u kobiet. Co więcej, mogą mieć duży wpływ na odczuwanie rozkoszy. Jak wynika z badań opublikowanych w amerykańskim „The Journal of Sexual Medicine”, ponad 50% mężczyzn w wieku 17-29 lat twierdzi, iż stymulacja sutków nie tylko zwiększa ich podniecenie, ale także je wywołuje! Może zatem warto poświęcić grę wstępną na głaskanie, przygryzanie i muskanie językiem męskich piersi.
Zobacz: Seksinspiracje dla zuchwałych

9. Najlepiej kochać się w czwartek

Tak ustalili brytyjscy naukowcy z London School of Economics. Eksperci przeprowadzili badania na grupie 22 000 osób i sporządzili raport, określający predyspozycje człowieka do różnych aktywności w odniesieniu do danego dnia tygodnia. Okazuje się, że w poniedziałek wspominamy jeszcze weekend, a we wtorek czujemy się najbardziej przytłoczeni perspektywą długiego pracującego tygodnia. Środa i czwartek to najbardziej produktywne dni tygodnia. W czwartek nasz organizm nie jest jeszcze zbyt zmęczony pracą, a jednocześnie czuje już zbliżające się dni wolne. To właśnie dlatego w tym dniu tygodnia następuje kumulacja hormonów płciowych – testosteronu u mężczyzn i estrogenu u kobiet. Brytyjczycy informują, że organizmy obu płci produkują w czwartek pięć razy więcej hormonów niż w pozostałe dni tygodnia.

10. Warto przykładać się do pocałunków

Język składa się z sześciu splecionych mięśni. To dlatego jest taki giętki, jędrny i zwinny. Warto o tym pamiętać przy głębokich pocałunkach, 45% Europejczyków przyznało, że całowanie się z osobą o mało ruchliwym i zbyt sztywnym języku jest mało przyjemne.
Kobiety przywiązują do całowania dużo większą wagę niż mężczyźni. Obserwują sposób w jaki mężczyzna je całuje (mocno, delikatnie, długo, nachalnie), ale także patrzą na kształt jego ust. Panowie, którzy mają znacznie większą górną wargę od dolnej uważani są za lepszych kochanków. Akurat tego nikt naukowo nie potwierdził, można natomiast przywołać fakt, że namiętne pocałunki relaksują i o 32% zwiększają szansę na dobrze przespaną noc u obojga płci. Warto zatem kultywować długi pocałunek na dobranoc.
Przeczytaj: Jeśli kochasz, to całuj!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy