GRY
 
 

10 zaskakujących faktów o seksie

Ciągle słyszmy o tym, że Polacy mają braki w edukacji seksualnej. Że mężczyźni nie wiedzą, jak pieścić partnerkę, zaś kobiety nie do końca potrafią „obchodzić się” z przyrodzeniem partnera. Oto garść zaskakujących informacji, którymi będzie można zabłysnąć w międzynarodowym towarzystwie.

kobieta i mężczyzna w łóżku, sypialnia, seks, współżycie, tabu, orgazm
fot. Fotolia
Seks jest nie tylko przyjemny doznaniem, którego doświadczamy w zaciszu sypialni, ale także przedmiotem licznych badań naukowych. Ich wyniki bywają bardzo zaskakujące i mogą być doskonałym punktem wyjścia do rozmowy o seksie. Z partnerem albo... z koleżankami.

1. Współżycie powinno trwać 3 do 7 minut

Z najnowszych badań opublikowanych w poważanym amerykańskim magazynie naukowym „International Journal of Sexual Medicine” wynika, że seks trwający mniej, niż 3 minuty to seks zbyt krótki, a powyżej 13 minut – zbyt długi.
Przeczytaj: Jak wydłużyć stosunek?
Redakcja poleca: Jak szybko zajść w ciążę? - film
Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko ujrzysz dwie kreski na teście ciążowym.

2. Nie tylko mężczyźni mają wytrysk

Naukowcy udowodnili, że kobiecego wytrysku minimum raz doświadczyło od 54–60% z nas, ale regularnie przeżywa go tylko 6% kobiet. Fakt, że nie u wszystkich kobiet obserwuje się ejakulację, badacze łączą z różnicami w sile skurczy mięśni miednicy. Odkryto, że kobiety doświadczające wytrysku wyróżniają się niemal dwukrotnie silniejszymi skurczami mięśnia guziczno-łonowego oraz mocniejszymi skurczami cewki moczowej. Kobiecy wytrysk polega na wydzielaniu pod wpływem silnych skurczów mięśni miednicy płynu z cewki moczowej. Ma on konsystencję wody i jest produkowany przez gruczoły okalające cewkę. Skład chemiczny kobiecego ejakulatu jest taki sam, jak skład płynu wytwarzanego przez męski gruczoł prostaty. Podobno wszystkie kobiety produkują ejakulat, ale tylko u niektórych wydostaje się on na zewnątrz.

3. Intensywność okrzyków podczas orgazmu zależy od majętności drugiej osoby

Według naukowców z St. Andrews University w Szkocji intensywność okrzyków wzrasta wraz z pozycją społeczną partnera, niezależnie od tego, czy chodzi o kobietę, czy o mężczyznę.
Przeczytaj: Orgazm w decybelach

4. Udawany orgazm można rozpoznać

Oznakami szczytowania u  kobiety są: skurcze mięśni twarzy i brzucha, tzw. rumieniec seksualny na twarzy, szyi, dekolcie, barkach i brzuchu, przyspieszony oddech (do 40 wdechów na minutę), wzrost częstości skurczów serca (do 180 na minutę), marszczenie się brodawek sutkowych, skurcze mięśni pochwy i odbytu, zmiana koloru mniejszych warg sromowych na ciemnoczerwony. Oczywiście nie u każdej kobiety muszą występować wszystkie wymienione objawy, ale większość pań ma przynajmniej jeden.







 

5. Co trzeci mężczyzna jest niezadowolony z wyglądu swojego członka

Większości przeszkadza długość penisa, która po sprawdzeniu okazuje się NORMALNA. Dla tych, którzy nadal utrzymują, że ich penis jest zbyt mały mamy jeszcze jedną ważną informację: najbardziej wrażliwy na stymulację jest przedsionek pochwy, a więc obszar, który znajduje się zaledwie kilka centymetrów od wejścia do pochwy. Długość męskiego członka nie ma zatem większego znaczenia, bo nawet ten o mniejszych wymiarach będzie w stanie do nich dotrzeć i odpowiednio pobudzić.
Czy wiesz, że orgazm pomaga zajść w ciążę

6. Co trzecia kobieta odmawia seksu z powodu swojej otyłości

Autor tej teorii – James Tozer w książce „Sex in the Nation” przekonuje też, że 13% kobiet, nawet jeśli zgadza się na seks, gasi światło, bo czuje się skrępowana wyglądem swojego ciała. Jeśli zaś chodzi o panów – są zdecydowanie mniej krytyczni wobec siebie, tylko 8% przyznaje, że wygląd (tusza) ogranicza ich życie erotyczne.
Doładuj
Przeładuj