GRY
 
 

Seksualne pozycje w ciąży - wygodne propozycje na każdy trymestr

W ciąży twoje życie seksualne będzie się zmieniało zależnie od poziomu hormonów i relacji z partnerem. To nie znaczy, że seks w ciąży nie może być czymś ekscytującym!

ciąża, para, kobieta, mężczyzna, seks w ciąży
fot. mitrofan - Fotolia.com

Partnerzy oczekujący dziecka nie muszą, a nawet nie powinni rezygnować z seksu podczas ciąży. Nie poprzestawajcie na wypróbowanych pozycjach, ale poszukujcie nowych źródeł seksualnej satysfakcji.

Pozycje seksualne na pierwszy trymestr ciąży

Od 1. miesiąca ciąży do 3. miesiąca, czyli w pierwszym trymestrze, nie musicie zmieniać swoich upodobań seksualnych, bo najprawdopodobniej nie zauważycie żadnej zmiany w twoim ciele. Brzuszek, który za kilka miesięcy nie pozwoli wam się do siebie nawzajem mocno przytulić, teraz jest jeszcze niewidoczny lub seksownie zaokrąglony. Nie martw się, jeśli lekko przybierzesz na wadze – kobiece krągłości są bardzo podniecające.
Ciąża to wspaniały czas na odkrywanie nowych erotycznych sfer. Seks jest teraz beztroską zabawą. Od czasu zajścia w ciążę kobiece narządy płciowe stały się lekko obrzmiałe – dzięki temu przyszła mama może czerpać większą niż dotychczas przyjemność podczas zbliżenia.

Wybierajcie takie pozycje, aby nie urazić wyjątkowo tkliwych piersi kobiety. Odpowiedni będzie układ, kiedy kobieta siedzi na biodrach mężczyzny, podpierając się rękoma o materac łóżka. Dzięki temu kobieta może kontrolować nie tylko głębokość penetracji, ale i dbać, by jej partner nawet przez przypadek nie uraził jej piersi.

Jeśli cierpisz na poranne mdłości lub ciążowe przemęczenie wypróbujcie spokojny, powolny seks np. pozycję na boku, na łyżeczki. Nieśpieszne falowanie i brak ucisku na brzuch pozwolą wam obojgu przeżywać wielką przyjemność.

Zobacz pozycje seksualne na drugi trymestr ciąży.

Redakcja poleca: Seks w ciąży - film
Czy seks w ciąży jest bezpieczny? Czy można przez chwilę się bez niego obyć? Na te pytania odpowiada nasz ekspert.
Doładuj
Przeładuj