Pozycje seksualne na każdy trymestr ciąży
fot. StockAdobe

Seksualne pozycje w ciąży - wygodne propozycje na każdy trymestr

W ciąży twoje życie seksualne będzie się zmieniało zależnie od poziomu hormonów i relacji z partnerem. To nie znaczy, że seks w ciąży nie może być czymś ekscytującym!
Sylwia Niemczyk
Pozycje seksualne na każdy trymestr ciąży
fot. StockAdobe

Partnerzy oczekujący dziecka nie muszą, a nawet nie powinni rezygnować z seksu podczas ciąży. Nie poprzestawajcie na wypróbowanych pozycjach, ale poszukujcie nowych źródeł seksualnej satysfakcji.

Pozycje seksualne na pierwszy trymestr ciąży

Od 1. miesiąca ciąży do 3. miesiąca, czyli w pierwszym trymestrze, nie musicie zmieniać swoich upodobań seksualnych, bo najprawdopodobniej nie zauważycie żadnej zmiany w twoim ciele. Brzuszek, który za kilka miesięcy nie pozwoli wam się do siebie nawzajem mocno przytulić, teraz jest jeszcze niewidoczny lub seksownie zaokrąglony. Nie martw się, jeśli lekko przybierzesz na wadze – kobiece krągłości są bardzo podniecające.
Ciąża to wspaniały czas na odkrywanie nowych erotycznych sfer. Seks jest teraz beztroską zabawą. Od czasu zajścia w ciążę kobiece narządy płciowe stały się lekko obrzmiałe – dzięki temu przyszła mama może czerpać większą niż dotychczas przyjemność podczas zbliżenia.

Pozycja "na jeźdźca"

Wybierajcie takie pozycje, aby nie urazić wyjątkowo tkliwych piersi kobiety. Odpowiedni będzie układ, kiedy kobieta siedzi na biodrach mężczyzny, podpierając się rękoma o materac łóżka. Dzięki temu kobieta może kontrolować nie tylko głębokość penetracji, ale i dbać, by jej partner nawet przez przypadek nie uraził jej piersi.

Pozycja na boku

Jeśli cierpisz na poranne mdłości lub ciążowe przemęczenie wypróbujcie spokojny, powolny seks np. pozycję na boku, na łyżeczki. Nieśpieszne falowanie i brak ucisku na brzuch pozwolą wam obojgu przeżywać wielką przyjemność.
Redakcja poleca: Seks w ciąży - film
Czy seks w ciąży jest bezpieczny? Czy można przez chwilę się bez niego obyć? Na te pytania odpowiada nasz ekspert.

Pozycje na drugi trymestr ciąży

Teraz możecie naprawdę wszystko. Minął już najcięższy okres - grożący poronieniem, hormony ustabilizowały się, twoja cera i włosy nabrały blasku, a rosnący ciążowy brzuszek tylko dodaje ci uroku.

Hormony ciążowe powodują, że kobieta staje się bardziej wrażliwa na bodźce zmysłowe: będziesz czuła wyraźniej zapachy (również zapach męskiej skóry i potu), smaki potraw, staniesz się bardziej wrażliwa na dotyk. 

Bawcie się w łóżku

W grę miłosną włączcie np. truskawki i pomarańcze (powstrzymują nudności) lub bitą śmietanę i waniliowe lody. Seks nieobciążony żadną troską jest źródłem wyjątkowej przyjemności. Zanim dziecko urośnie w twoim brzuchu, wykorzystujcie wszystkie pozycje seksualne, jakie przyjdą wam do głowy. [content:8_1640,1_3170,0_8915,0_17586:CMNews]

Eksperymentujcie w sypialni lub... poza nią

Możesz usiąść na kolanach swojemu partnerowi twarzą do niego i kochać się w fotelu lub przenieść się np. do kuchni. Jeżeli nie macie ochoty na eksperymenty wykorzystujcie wasze ulubione pozycje sprzed ciąży: możecie kochać się w pozycji klasycznej lub na boku.

Pozycja "na pieska"

Wiele par odkrywa w tym okresie zalety pozycji "na pieska": oboje partnerzy klęczą, kobieta opiera się na łokciach na łóżku, a znajdujący się z tyłu mężczyzna wspiera swoje dłonie na pośladkach partnerki. Takie ułożenie pozwala też partnerowi pieścić piersi kobiety lub stymulować dłonią łechtaczkę.

Pozycje na trzeci trymestr ciąży

Ostatnie miesiące ciąży mogą nie sprzyjać miłosnym uniesieniom: możesz być zmęczona i czuć się niezgrabnie. Brzuch przeszkadza nawet w chodzeniu, a co dopiero mówić o seksie! Nie rezygnujcie jednak całkowicie z intymności: możecie teraz seks zastąpić erotycznym masażem pleców lub stóp (tobie z pewnością sprawi ulgę), przytulaniem lub czułymi pocałunkami.

Pozycja "na jeźdźca"

Być może dzięki czułościom nabierzecie ochoty na coś więcej. W takim wypadku skorzystajcie z pozycji "na jeźdźca" – tej samej, co w pierwszym trymestrze. Twoje duże piersi, falujące przed oczyma partnera, sprawią, że seks w trzecim trymestrze będzie dla niego czymś niezapomnianym. Możecie też wypróbować pozycję, w której kobieta leży na niskim łóżku, stopy opierając na dywanie, a mężczyzna klęcząc na dywanie, kontroluje przebieg stosunku. Dzięki temu ułożeniu twój brzuszek nie będzie przeszkadzał w dostępie do pochwy.  [content:8_1053,0_11883,8_602,0_21741:CMNews]


Miłość francuska

Trzeci trymestr to również czas miłości francuskiej. Jeśli do tej pory nie próbowaliście tego typu pieszczot, warto zrobić to właśnie teraz, kiedy zaawansowana ciąża nie pozwala na zbyt forsowne gry miłosne. Możecie całować i pieścić się równocześnie, leżąc w taki sposób, aby wasze głowy były na wysokości narządów płciowych partnera.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 88 głosy

Zobacz także

Popularne tematy