Śniło ci się, że jesteś w ciąży? To oznacza (prawie) same dobre rzeczy! [SENNIK]

Ciąża najczęściej pojawia się w snach przyszłych mam, ale nie jest to regułą. Jeśli zastanawiasz się, jak rozumieć sny o ciąży, co symbolizuje ciąża w marzeniach sennych i czym różni się znaczenie snu o ciąży własnej i czyjejś, sprawdź, jak interpretuje to sennik.
Sennik próbuje tłumaczyć podstawowe symbole występujące w snach, jednak należy pamiętać, że interpretacja, którą proponuje, musi być rozważona indywidualnie. Aby sny rozumieć właściwie, należy przede wszystkim analizować swoje myśli, pragnienia oraz zdarzenia z przeszłości, które mogły wywołać w nas intensywne emocje. Nie ma jednoznacznej recepty, jak odczytywać poszczególne symbole, która byłaby wspólna wszystkim ludziom. Każdy sen trzeba przefiltrować przez konkretną osobę i jej życiowe doświadczenia. A co to znaczy, jeśli śni ci się ciąża?

Sny o ciąży. Co mogą oznaczać?

Sen o ciąży może mieć wiele znaczeń i są one uzależnione od kontekstu, w którym się pojawiają. Zwykło się uważać, że sny o ciąży na ogół symbolizują powodzenie, zmiany na lepsze, bogactwo oraz oczyszczenie. Bywa jednak i tak, że śnimy o ciąży, która jest zagrożona. Wówczas jej symboliczne znaczenie przepowiada trudy i niepowodzenia, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Kiedy sny o ciąży są pozytywne, a kiedy nie? 

Kiedy ciąża symbolizuje powodzenie, a kiedy niedogodności?

Sen o ciężarnej kobiecie – to niemal zawsze zapowiedź dużego powodzenia w interesach i sukcesu w sferze materialnej. Jeśli pracujesz nad ważnym zadaniem w pracy i akurat śni Ci się kobieta w ciąży, jest szansa, że twoja praca zostanie doceniona i sowicie nagrodzona.

Sen o byciu w ciąży – najczęściej jest tłumaczony jako podświadome pragnienie dziecka. Taką interpretację snu przypisuje się osobom, które mają w planach zostać rodzicami.  
Być może jesteś na takim etapie życia, że potrzebujesz stabilizacji i jesteś gotowa na bycie matką.

Ciąża koleżanki – sen o ciężarnej koleżance można rozumieć dwojako. Może oznaczać rozczarowanie miłosne lub kryzys w relacji. Ten sen może być sygnałem, że z dotychczasowym życiem miłosnym dzieją się niepokojące rzeczy. Ale może być też rozumiany jako wróżba pomyślności i pozytywnych zmian w życiu zawodowym. Jego interpretację musisz dopasować, do wydarzeń z twojego życia.

Sen o ciąży bliźniaczej – może oznaczać trudności w ociągnięciu celu, jednak kiedy uzbroimy się w cierpliwość i ostrożność będzie łatwiej je pokonać. Ponadto sen o ciąży bliźniaczej może zwiastować także podwójne korzyści czerpane z nowej sytuacji. Podobno, kiedy kobieta śni, że jest w ciąży, spełnią się jej marzenia. 
Pamiętaj, aby do każdej interpretacji, którą podpowiada Ci sennik podejść z dystansem i rozważyć ją, biorąc pod uwagę twoje emocje, pragnienia i doświadczenia. Naukowcy są zdania, że okres snu jest momentem segregowania pamięci ludzkiej, w którym obrazy senne powstają na bazie przeżytych sytuacji i emocji. Często obrazują to, co w ludzkiej psychice podświadome

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 0 na 0 głos

Zobacz także

Popularne tematy