sennik urodzić dziecko
fot. Adobe Stock

Sennik: urodzić dziecko – co to może zapowiadać

Sen u urodzeniu dziecka może mieć znaczenie symboliczne i związane z tym, co przeżywa się w życiu realnym. Jak się pewnie domyślasz, każdy sen można interpretować na wiele sposobów. Sprawdź, co według sennika oznacza sen o dziecku, tylko nie bierz sobie tego zanadto do serca.
Ewa Janczak-Cwil
sennik urodzić dziecko
fot. Adobe Stock
Sen o urodzeniu dziecka może przytrafić się każdemu – kobiecie, która pragnie zajść w ciążę, jest w niej, albo takiej, która dzieci mieć nie chce. Sny o przyjściu na świat potomka przytrafiają się także mężczyznom. W Księdze Snów znaczenie marzenia sennego o narodzinach dziecka interpretuje się również w zależności od tego, komu się dziecko wyśniło. Ważne jest także, czy urodził się chłopiec czy dziewczynka oraz fakt, czy dziecko urodziło się zdrowe.

Spis treści:

Sennik: urodzić dziecko

Tak jak w prawdziwym życiu po narodzinach dziecka, sen o urodzeniu dziecka oznacza duże zmiany. To zapowiedź końca pewnego etapu w życiu i rozpoczęcia nowego. Czy lepszego? To zależy od tego, czy we śnie rodzi się chłopiec czy dziewczynka.

Jeśli o narodzinach dziecka śni kobieta w ciąży lub jej partner, nie należy snu interpretować w oderwaniu od rzeczywistości. Najprawdopodobniej jest on wyrazem świadomych lub podświadomego strachu przed porodem, oznaką wyczekiwania potomka i myśli o tym, jak rodzice poradzą sobie w nowej sytuacji. Znaczenie snu o narodzinach dziecka mogą natomiast sprawdzać ludzie, którzy nie oczekują dziecka. Uważa się bowiem, że w ich przypadku taki sen może rzeczywiście być zwiastunem nadchodzących zmian lub ostrzeżeniem.

Sennik: urodzić dziecko – syna

Ten, komu przyśnią się narodziny chłopca, może oczekiwać samych korzystnych zmian. Księga Snów twierdzi, że narodziny chłopca we śnie zwiastują szczęście, zwłaszcza w interesach. Potwierdza to, że jeśli ktoś wyśni sobie rodzącego się chłopca, raczej nie musi spodziewać się, że naprawdę urodzi mu się dziecko, ale być może powinien śmielej podejmować decyzje finansowe. Jeśli jednak się nie powiodą, głupio będzie zrzucić winę na sennik, prawda? Dlatego nawet tak pomyślny sen warto traktować z przymrużeniem oka.

Sennik: urodzić dziecko – dziewczynkę

Twórcy senników chyba byli szowinistami, gdyż sen o narodzinach dziewczynki interpretują jako bardziej negatywny niż sen o narodzinach chłopca. Ciekawe czy tak jest też w kulturach, gdzie to kobiety pełnią ważniejszą rolę od mężczyzn i są bardziej poważane, a nie uważane za istoty grzeszne i za „dodatek’’ do mężczyzny. Ale do rzeczy! Sen o urodzeniu dziewczynki zapowiada zmiany, ale niestety niekorzystne. Mogą to być zmiany właściwie w dowolnym obszarze: finansowym, rodzinnym czy zdrowotnym.

Sennik: urodzić martwe dziecko

Jak łatwo się domyślić, nie może to być pomyślna wróżba. I faktycznie, Księga Snów mówi o tym, że urodzenie martwego dziecka zapowiada smutek. Choć taki sen musi być bardzo poruszający, zwłaszcza dla przyszłych lub aktualnych rodziców, wcale nie oznacza śmierci, a smutek, jaki zwiastuje, może mieć dowolne źródło. Ponieważ każdemu przytrafiają się w życiu przykre sytuacje, z pewnością znajdzie się okazja do tego, aby skojarzyć sen o martwym dziecku ze smutkiem, jaki można odczuwać w różnych sytuacjach.

Sen o narodzinach dziecka – ważne są okoliczności

W interpretacji snów istotne są szczegóły, dlatego warto przypomnieć sobie okoliczności, w jakich we śnie urodziło się dziecko. Jeśli śnił nam się poród w domu, sen zapowiada zakończenie zadawnionego sporu lub pojawienie się w życiu nowej ważnej dla śniącego osoby.

Sen o porodzie bliźniąt to zwiastun kliku rzeczy (nie wszystkie muszą się spełnić, aby uznać podpowiedzi sennika za trafne): powolne ustępowanie przewlekłej dolegliwości, dobry stan zdrowia w nieodległej przyszłości. Jest to też ostrzeżenie przed tym, by nie ufać nowo poznanym ludziom.

Jeśli we śnie rodząca odczuwała bóle porodowe, to oznaka tego, że rzeczywistość może być inna, niż się wydaje, a plany, które są w trakcie realizacji, mogą się przejściowo skomplikować, ale ostatecznie uda się je zrealizować. Z kolei sen o przedwczesnym porodzie przepowiada szybkie nadejście oczekiwanych zmian, choć początkowo mogą być szokujące. Jeśli śpiący śni o cesarskim cięciu, taki sen należy interpretować w zależności od płci. Mężczyzna może interpretować go jako nadejście dobrego momentu na podjęcie długo odwlekanej decyzji. Kobiecie taki sen wróży nadejście czasu na wcielenie swoich planów w życie.

Sprawdź także:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy