GRY
 
 

Koniec z zostawianiem dzieci w samochodzie? To urządzenie ma dbać o ich bezpieczeństwo

Sense A Life to urządzenie, które ma uchronić dzieci przed przypadkowym zostawieniem przez rodziców w samochodzie. Ma szansę stać się samochodowym niezbędnikiem?

Śpiąca dziewczynka w samochodzie
fot. Fotolia
Każdego roku słyszymy o dzieciach, które umierają pozostawione przez rodziców w nagrzanym samochodzie. Ich opiekunowie tłumaczą, że „zapomnieli”, „spieszyli się do pracy” albo „wyszli tylko na chwilę”. Żeby uniknąć takich sytuacji, dwóch ojców z Tampy na Florydzie wymyśliło system alarmujący o dziecku pozostawionym w foteliku.

Twórcy systemu Sense A Life, Jim Friedman i Fadi Shamma, przekonują, że żyjemy w świecie, w których rozprasza nas wiele czynników i czasem wystarczy chwila nieuwagi, jeden telefon czy mail, by o czymś zapomnieć. Ich urządzenie ma zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

Sense A Life to urządzenie, które ma informować rodziców i opiekunów dzieci o zabraniu dziecka z samochodu, jak tylko sami go opuszczą. Wszystko dzięki czujnikom umieszczonym pod fotelem kierowcy i w foteliku dziecka oraz dzięki aplikacji mobilnej. Gdy rodzic lub opiekun wysiądzie z samochodu, otrzyma na telefon przypomnienie, by zabrać dziecko. Jeśli nie zareaguje w ciągu kilku minut, aplikacja wyśle komunikat innej osobie – np. drugiemu opiekunowi.

Sense A Life jest jedynie projektem, którego powodzenie zależy od zebrania potrzebnych funduszy. Z jednej strony podoba nam się pomysł systemu alarmującego o maluchu pozostawionym w samochodzie, jednak z drugiej… jaki rodzic zapomina, że w foteliku siedzi dziecko? Piszcie, co o tym myślicie i czy powstanie takiego urządzenia ma sens.

Czytaj także: Samochód jest jak piekarnik! Zobacz szokującą kampanię
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci