Śpiąca dziewczynka w samochodzie
fot. Fotolia

Koniec z zostawianiem dzieci w samochodzie? To urządzenie ma dbać o ich bezpieczeństwo

Sense A Life to urządzenie, które ma uchronić dzieci przed przypadkowym zostawieniem przez rodziców w samochodzie. Ma szansę stać się samochodowym niezbędnikiem?
Hanna Szczesiak
Śpiąca dziewczynka w samochodzie
fot. Fotolia
Każdego roku słyszymy o dzieciach, które umierają pozostawione przez rodziców w nagrzanym samochodzie. Ich opiekunowie tłumaczą, że „zapomnieli”, „spieszyli się do pracy” albo „wyszli tylko na chwilę”. Żeby uniknąć takich sytuacji, dwóch ojców z Tampy na Florydzie wymyśliło system alarmujący o dziecku pozostawionym w foteliku.

Twórcy systemu Sense A Life, Jim Friedman i Fadi Shamma, przekonują, że żyjemy w świecie, w których rozprasza nas wiele czynników i czasem wystarczy chwila nieuwagi, jeden telefon czy mail, by o czymś zapomnieć. Ich urządzenie ma zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

Sense A Life to urządzenie, które ma informować rodziców i opiekunów dzieci o zabraniu dziecka z samochodu, jak tylko sami go opuszczą. Wszystko dzięki czujnikom umieszczonym pod fotelem kierowcy i w foteliku dziecka oraz dzięki aplikacji mobilnej. Gdy rodzic lub opiekun wysiądzie z samochodu, otrzyma na telefon przypomnienie, by zabrać dziecko. Jeśli nie zareaguje w ciągu kilku minut, aplikacja wyśle komunikat innej osobie – np. drugiemu opiekunowi.

Sense A Life jest jedynie projektem, którego powodzenie zależy od zebrania potrzebnych funduszy. Z jednej strony podoba nam się pomysł systemu alarmującego o maluchu pozostawionym w samochodzie, jednak z drugiej… jaki rodzic zapomina, że w foteliku siedzi dziecko? Piszcie, co o tym myślicie i czy powstanie takiego urządzenia ma sens.

Czytaj także: Samochód jest jak piekarnik! Zobacz szokującą kampanię
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy