Śpiąca dziewczynka w samochodzie
fot. Fotolia

Koniec z zostawianiem dzieci w samochodzie? To urządzenie ma dbać o ich bezpieczeństwo

Sense A Life to urządzenie, które ma uchronić dzieci przed przypadkowym zostawieniem przez rodziców w samochodzie. Ma szansę stać się samochodowym niezbędnikiem?
Hanna Szczesiak
Śpiąca dziewczynka w samochodzie
fot. Fotolia
Każdego roku słyszymy o dzieciach, które umierają pozostawione przez rodziców w nagrzanym samochodzie. Ich opiekunowie tłumaczą, że „zapomnieli”, „spieszyli się do pracy” albo „wyszli tylko na chwilę”. Żeby uniknąć takich sytuacji, dwóch ojców z Tampy na Florydzie wymyśliło system alarmujący o dziecku pozostawionym w foteliku.

Twórcy systemu Sense A Life, Jim Friedman i Fadi Shamma, przekonują, że żyjemy w świecie, w których rozprasza nas wiele czynników i czasem wystarczy chwila nieuwagi, jeden telefon czy mail, by o czymś zapomnieć. Ich urządzenie ma zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

Sense A Life to urządzenie, które ma informować rodziców i opiekunów dzieci o zabraniu dziecka z samochodu, jak tylko sami go opuszczą. Wszystko dzięki czujnikom umieszczonym pod fotelem kierowcy i w foteliku dziecka oraz dzięki aplikacji mobilnej. Gdy rodzic lub opiekun wysiądzie z samochodu, otrzyma na telefon przypomnienie, by zabrać dziecko. Jeśli nie zareaguje w ciągu kilku minut, aplikacja wyśle komunikat innej osobie – np. drugiemu opiekunowi.

Sense A Life jest jedynie projektem, którego powodzenie zależy od zebrania potrzebnych funduszy. Z jednej strony podoba nam się pomysł systemu alarmującego o maluchu pozostawionym w samochodzie, jednak z drugiej… jaki rodzic zapomina, że w foteliku siedzi dziecko? Piszcie, co o tym myślicie i czy powstanie takiego urządzenia ma sens.

Czytaj także: Samochód jest jak piekarnik! Zobacz szokującą kampanię
Redakcja poleca: HIV a ciąża - jakie jest ryzyko zakażenia dziecka? Wywiad z ekspertem
HIV w ciąży to nie wyrok! Dr Ernest Kuchar wyjaśnia, że odpowiednio wykryty i leczony wirus HIV zmniejsza niemalże całkowicie ryzyko przeniesienia się wirusa na dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy