GRY
 
 

Sepsa w Opolu? Dwulatek zmarł na izbie przyjęć

Dwuletni Szymon ostatnie godziny życia spędził na izbie przyjęć opolskiego szpitala. Dopiero kiedy stracił przytomność, lekarze się nim zainteresowali – ale na pomoc było już za późno.

karetka pod szpitalem
fot. Fotolia
W niedzielę, 1 listopada, wcześnie rano rodzice z dwulatkiem przyjechali do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Jak podaje opolska "Gazeta Wyborcza", chłopiec już wtedy był w bardzo ciężkim stanie: miał zimne rączki i nóżki, wzdęty brzuch, głowę mokrą od potu. Wymiotował od 12 godzin.

W szpitalu rodzice Szymona dowiedzieli się, że muszą czekać na przyjście lekarza, który zaczyna dyżur, bo lekarka schodząca z dyżuru nie zgodziła się przyjąć chłopca. Czekali ponad godzinę – aż w końcu dwulatek stracił przytomność. 

Lekarze przewieźli dziecko na OIOM, gdzie przez kolejne 40 minut był reanimowany, ale nie udało się go już uratować.

Ordynator opolskiego OIOM-u, dr Wojciech Walach w artykule dla "Gazety Wyborczej" potwierdził, że dziecko trafiło do niego w skrajnie ciężkim stanie i z objawami sepsy. "Przebieg infekcji był piorunujący" – powiedział. 

Sprawę bada opolska prokuratura. Wyniki sekcji zwłok dziecka nie są jeszcze znane.

Czytaj także: Co to jest sepsa? Komu grozi?
Redakcja poleca: Dlaczego dzieci w Polsce w XXI wieku nie otrzymują pomocy medycznej na czas i umierają rodzicom na rękach?! [WIDEO]
- Nie może być tak, że chore, walczące o życie dziecko - bo o takich przypadkach słyszy się w mediach - odbijało się od zamkniętych drzwi placówki medycznej, czy nieżyczliwego lekarza, czy pani w rejestracji. Opieka medyczna zbyt często zawodzi powodując, że dziecko opuszcza ten świat - mówi prof. Alicja Chybicka
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami