Seria książeczk Disney Uczy Czytać Ameet
fot. Materiały od klienta Ameet

Rodzinne czytanie – z PRZYGODĄ spotkanie

Nawet małe dzieci mogą nauczyć się czytać, wystarczy wybór odpowiedniej metody oraz materiałów. Zatem jeśli planujemy rozpocząć naukę czytania z naszą pociechą, to zadbajmy o to, żeby miała ona atrakcyjną formę.
Seria książeczk Disney Uczy Czytać Ameet
fot. Materiały od klienta Ameet

Propozycją, która spełnia takie warunki, jest seria "Przygoda z Czytaniem". Zawarte w niej książki wykorzystują różne metody – od czytania globalnego, poprzez sylabowe, do czytania analityczno-syntetycznego – w zależności od poziomu skomplikowania tekstu. Dodatkowo dzieci uczą się w towarzystwie swoich ulubieńców z ekranu. Teksty literackie stworzyli znani polscy autorzy. Seria została podzielona na poziomy – I i II opiera się na metodzie globalnej. Dodatkowo poziom drugi został wzbogacony o piktogramy, które pomagają dziecku w procesie nauki.
 

"Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Czytam z mamą i tatą" to książki do nauki czytania na poziomie II.

 Na tym poziomie dziecko uczy się czytać metodą globalną, czyli zapamiętuje wygląd całego wyrazu (a nie poszczególnych liter). Dziecko wielokrotnie ogląda ilustrację i podpis, a w jego pamięci powstaje obraz.

Treści zostały wzbogacone o piktogramy, które podpowiadają dziecku, jakie słowo wystąpiło w tekście. Przedszkolak uczestniczy w lekturze tekstu wierszowanego, samodzielnie odczytując wyrazy powiązane graficznie z piktogramami.

Nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają znane postacie ze świata Disneya. Dodatkową motywacją dla dziecka za zaangażowanie są dyplom małego czytelnika oraz naklejki-nagrody, którymi rodzic może nagrodzić postępy dziecka.
W książce rodzic lub opiekun znajdzie wskazówki od doradcy metodycznego − Anny Koralewskiej, która czuwała nad powstaniem serii. Wstęp w prosty sposób wyjaśni, jak najefektywniej korzystać z książki.

Twórcy serii przypominają też, jak ważną rolę społeczną pełni wspólna lektura. Czas spędzony z rodzicem nad książką buduje w dziecku poczucie bezpieczeństwa, rozwija intelektualnie i tworzy więzi społeczne.

Książki ukazały się nakładem wydawnictwa AMEET.

Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy