Sesja brzuszkowa dla ciężarnej
fot. AdobeStock

Sesja brzuszkowa: przygotowanie, cena, przydatne akcesoria

Sesja brzuszkowa w towarzystwie profesjonalnego fotografa i stylisty to marzenie wielu przyszłych mam. Przed zapisaniem się na konkretny termin warto przemyśleć kilka rzeczy. O czym pamiętać?
Milena Oszczepalińska
Sesja brzuszkowa dla ciężarnej
fot. AdobeStock
Jedną z rzeczy, o których marzy przyszła mama, jest często wzięcie udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej, dzięki której cenne chwile z okresu ciąży pozostaną na dłużej.

Jak się przygotować do sesji brzuszkowej?

Tu ważnych jest kilka aspektów, a mianowicie:

Termin ciążowej sesji zdjęciowej

Sesję trzeba umówić dość wcześnie. Wielu uznanych fotografów, którzy robią najpiękniejsze zdjęcia, mają terminy zarezerwowane nawet do kilku miesięcy do przodu. Jeśli więc chcesz, by sesja odbyła się w 7-8 miesiącu ciąży, kiedy to brzuszek będzie już widoczny, ale nie na tyle duży, by mocno ciążył i utrudniał codzienne czynności, warto zapisać się na sesję najpóźniej pod koniec 3. miesiąca ciąży.

Makijaż i stylizacja do zdjęć brzuszkowych

Masz do wyboru dwie opcje. Możesz ubrać się sama w to, w czym będziesz się czuła najwygodniej i najpiękniej – popularne w tego typu sesjach są zwiewne, długie sukienki, które jednak podkreślają krągłości na brzuchu. Makijaż również możesz wykonać samodzielnie. Warto, by był naturalny, ale nieco mocniejszy niż na co dzień, gdyż taki lepiej wygląda na zdjęciach. Możesz też skorzystać dodatkowo z usługi stylistki, makijażystki i fryzjera, co jest na pewno droższą opcją, ale dzięki temu będziesz prezentowała się naprawdę wyjątkowo.

Akcesoria przydatne do sesji brzuszkowej

Warto, byś miała ze sobą kilka gadżetów, które będą stanowiły dopełnienie stylizacji. Mogą to być np.:
 • maleńkie buciki lub skarpetki,
 • zdjęcie USG,
 • smoczek lub gryzak,
 • śpioszki, body,
 • literki z imieniem dziecka, np. na drewnianych klockach lub girlandzie,
 • wstążeczka, którą będziesz mogła owinąć brzuch jak prezent,
 • zabawny t-shirt z nadrukiem dla ciężarnych.
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.

Koszt profesjonalnej ciążowej sesji zdjęciowej

Ceny sesji brzuszkowych są bardzo różne. Wahają się między 300 a 1000 zł i zależą od wielu czynników, takich jak:
 • doświadczenie fotografa,
 • czas trwania sesji (z reguły nie są one długie, trwają ok. 1-2 godziny),
 • miejsce zamieszkania (w dużych miastach jest oczywiście drożej niż w małych miasteczkach, ale też wybór jest większy),
 • miejsce sesji (czy jest to studio, czy sesja w plenerze, a jeśli tak, to ile zajmuje dojazd na miejsce).

Koszt profesjonalnych zdjęć ciążowych w dużej mierze zależy od ciebie i od tego, na co się zdecydujesz i co jest dla ciebie ważne. Jeśli budżet nie pozwala ci na wybranie najdroższej opcji, czyli sesji z udziałem stylisty, makijażysty i fryzjera w plenerze w jakichś cudownych, egzotycznych okolicznościach przyrody, nie rezygnuj z niej zupełnie. Zdjęcia wykonane w studiu mogą być równie piękne i dużo bardziej wygodne, co akurat w tym stanie ma kluczowe znaczenie.

Sesja brzuszkowa z partnerem

Może wolisz zamiast indywidualnych zdjęć z brzuszkiem wziąć udział w sesji wraz z mężem, partnerem i ewentualnie starszym dzieckiem, jeśli jesteś już mamą? To doskonały pomysł. Jeśli jednak się na niego zdecydujesz, pamiętaj o zadbaniu o takich detalach, jak dobór odpowiedniej garderoby dla wszystkich. Zdjęcia będą wyglądały cudownie, gdy będziecie ubrani podobnie, w podobnej kolorystyce lub w określonym stylu.
 
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy