GRY
 
 

Siostry są najlepsze na świecie? Zobacz zabawny filmik

Czy uważasz, że siostry są wspaniałe? Ten filmik pokazuje, jak urocze bywają chwile z rodzeństwem.

fot. Fotolia
Każdy kto ma rodzeństwo wie, że zdarzają się chwile szczęścia, ale i kłótni.Chwile wspólnej zabawy, ale i walki o wszystko. Jednak życie bez kochanej siostry, lub brata, byłoby baaaardzo nudne.

„Czy dobrze się bawisz naklejkami”

Już pierwsza scena wzbudza w nas śmiech i...wspomnienia. Każdy z nas przechowuje na pewno w swojej pamięci zdarzenia z dzieciństwa, kiedy starsze rodzeństwo robiło nam psikusy. Smarowanie dżemem, podstawianie nóg, czy straszenie, od zawsze towarzyszyło wspólnym zabawom.

Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

„Tylko dobrze wyceluj!”

Ile razy zdarzyło Wam się nie trafić w wyznaczony cel, a Wasz brat lub siostra (niestety) stali „na linii strzału”? Nieodłączne kłótnie i fochy, na szczęście zawsze były krótkotrwałe. Bo przecież każde dziecko wie, że gniewać się można chwilkę, a dobry towarzysz do wspólnej zabawy, jest na wagę złota!

Rodzeństwo nie jest potrzebne tylko do zabawy i przekomarzań. Brat lub siostra, uczą nas wielu cennych rzeczy. Przede wszystkim doskonalą nasze umiejętności społeczne. Lepiej radzimy sobie w szkole, łatwiej nawiązujemy przyjaźnie, jesteśmy wrażliwsi na krzywdę innych. Potrafimy także szybciej rozwiązywać konflikty, dzięki temu, że całe dzieciństwo musieliśmy dogadywać się z rodzeństwem. Według badań, więź pomiędzy bratem a siostrą, jest silniejsza niż pomiędzy dzieckiem a rodzicem.

Naprawdę warto mieć rodzeństwo! Nawet wtedy, gdy "przypadkowo" zrobi nam na złość ;-)

A Wy jak wspominacie swoje relacje z rodzeństwem? Piszcie w komentarzach.


Przeczytaj także: 7 sposobów na kłótliwe rodzeństwo.
 

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj