fot. Fotolia

Siostry są najlepsze na świecie? Zobacz zabawny filmik

Czy uważasz, że siostry są wspaniałe? Ten filmik pokazuje, jak urocze bywają chwile z rodzeństwem.
fot. Fotolia
Każdy kto ma rodzeństwo wie, że zdarzają się chwile szczęścia, ale i kłótni.Chwile wspólnej zabawy, ale i walki o wszystko. Jednak życie bez kochanej siostry, lub brata, byłoby baaaardzo nudne.

„Czy dobrze się bawisz naklejkami”

Już pierwsza scena wzbudza w nas śmiech i...wspomnienia. Każdy z nas przechowuje na pewno w swojej pamięci zdarzenia z dzieciństwa, kiedy starsze rodzeństwo robiło nam psikusy. Smarowanie dżemem, podstawianie nóg, czy straszenie, od zawsze towarzyszyło wspólnym zabawom.

Redakcja poleca: Co robić, gdy dziecko przeklina? Sprawdź porady naszego eksperta
Zdarza się, że dziecko przeklina, choć wcale nie zna znaczenia danego wyrazu. Niekiedy również chce po prostu zwrócić na siebie uwagę. Wytłumacz dziecku, co takie słowa oznaczają, ale przede wszystkim porozmawiaj z nim o tym, jak radzić sobie w sytuacjach emocjonujących, które powodują, że przeklina.

„Tylko dobrze wyceluj!”

Ile razy zdarzyło Wam się nie trafić w wyznaczony cel, a Wasz brat lub siostra (niestety) stali „na linii strzału”? Nieodłączne kłótnie i fochy, na szczęście zawsze były krótkotrwałe. Bo przecież każde dziecko wie, że gniewać się można chwilkę, a dobry towarzysz do wspólnej zabawy, jest na wagę złota!

Rodzeństwo nie jest potrzebne tylko do zabawy i przekomarzań. Brat lub siostra, uczą nas wielu cennych rzeczy. Przede wszystkim doskonalą nasze umiejętności społeczne. Lepiej radzimy sobie w szkole, łatwiej nawiązujemy przyjaźnie, jesteśmy wrażliwsi na krzywdę innych. Potrafimy także szybciej rozwiązywać konflikty, dzięki temu, że całe dzieciństwo musieliśmy dogadywać się z rodzeństwem. Według badań, więź pomiędzy bratem a siostrą, jest silniejsza niż pomiędzy dzieckiem a rodzicem.

Naprawdę warto mieć rodzeństwo! Nawet wtedy, gdy "przypadkowo" zrobi nam na złość ;-)

A Wy jak wspominacie swoje relacje z rodzeństwem? Piszcie w komentarzach.


Przeczytaj także: 7 sposobów na kłótliwe rodzeństwo.
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy