skąd się biorą dzieci
fot. Piccolo Books

Skąd się biorą dzieci – książka z 1975 roku szokuje internautów

Wszystko przez ilustracje, które w bardzo dosłowny sposób przedstawiają moment poczęcia i porodu. Książka, dodajmy, jest skierowana do dzieci.
Magdalena Drab
skąd się biorą dzieci
fot. Piccolo Books
O tej edukacyjnej publikacji z 1975 roku zrobiło się głośno, gdy pewna internautka, Crysta-Mai Elassaad, udostępniła kilka zdjęć rysunków pochodzących z książki na swoim profilu na Facebooku. Ilustracje w błyskawicznym tempie udostępniło ponad 160 tys. fejsbukowiczów. Ludzie komentowali: „to przerażające”, „najbardziej traumatyczna książka dla dzieci”, „jestem w szoku”.

Polecamy też: Film o siusiakach i cipkach dla dzieci - zobacz

Rysunki autorstwa Duńczyka Pera Holma Knudsena przedstawiają kobietę i mężczyznę, którzy spotykają się po raz pierwszy, poznają się, następnie współżyją, dochodzi do poczęcia, dziecko rośnie w łonie mamy, aż wreszcie pojawia się na świecie. Jak to wszystko pokazano? Zobaczcie:
Uwaga, kontrowersyjne rysunki na następnej stronie - ZOBACZ.Książkę można obecnie kupić w serwisie Amazon za około 40 zł.

Pokazalibyście taką książkę swoim dzieciom? Myślicie, że dobrze spełnia (spełniała) ona swoją edukacyjną funkcję?

Polecamy też: Edukacja seksualna w szkole - tego chcą Polacy 
Redakcja poleca: Rozwój zarodka - film
Zobacz, jak wygląda rozwój zarodka w pierwszych dniach od zapłodnienia in vitro. Film złożono ze zdjęć robionych co 15 minut. Zarodki monitorowano za pomocą embrioskopu.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy