fot. Fotolia.pl

Zmieniła dziecku pieluszkę - wezwano policję. Oburza was to?

Mama dwuletniej dziewczynki zmieniła jej pieluszkę w miejskim autobusie. Kierowca zatrzymał pojazd, wyrzucił za to kobietę, zrobił awanturę i wezwał policję. Czy słusznie?
Aneta Grinberg
fot. Fotolia.pl
Jak podaje Tvn24.pl do niecodziennej a wręcz skandalicznej interwencji doszło w jednym autobusów Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Kierowca autobusu pokłócił się z jedną z pasażerek. Poszło o to, że kobieta podczas jazdy postanowiła zmienić dziecku pieluchę.
- Pan kierowca podszedł i zapytał co robię, więc wytłumaczyłam, że przebieram dziecko, bo zrobiło kupę. Na co on, że mam opuścić pojazd. Nie zgodziłam, bo nie uważałam żebym zrobiła coś złego - opowiada w rozmowie z TVN24 pani Agnieszka matka dziecka. - Dziecko wierciło się i płakało, a wysiąść miałyśmy dopiero za pół godziny, musiałam ją przewinąć.Nadwrażliwy kierowca czy zagrożenie w postaci brudnej pieluchy?

Jak przekonuje mama dziecka, zmiana pieluchy nie przeszkadzała innym pasażerom, czego nie można powiedzieć o kierowcy, który w rozmowie z policją miał twierdzić, że kobieta stwarza zagrożenie.
- Przez prawie pół godziny czekaliśmy na przystanku na funkcjonariuszy. Gdy przyjechał patrol, poczułam się jak przestępca, a przecież nic złego nie zrobiłam - twierdzi młoda matka. - Gdyby pasażerowie pili piwo, kierowca pewnie by nie zadzwonił po straż miejską. A tu nagle afera, że dziecko przewinęłam – dodaje.
Policjanci, którzy przyjechali na miejsce nie dopatrzyli się żadnego wykroczenia. 
Miejski Zakład Komunikacji przekonuje, że nie zawsze zmiana pieluszki w autobusie jest stosowna (podczas hamowania matka z dzieckiem może się przewrócić), ale równocześnie przyznaje, że reakcja kierowcy, który wykazał się nadwrażliwością była przesadzona. 
W MZK zarządzono wewnętrzną kontrolę w tej sprawie. Matka dziecka złożyła oficjalną skargę na kierowcę.

Zobacz więcej:

 

"Poczułam się jak przestępca".

Posted by TVN24.pl on 29 czerwca 2015A wy co o tym sądzicie drogie mamy? Oburzyło was to co spotkało bydgoską mamę?

Źródło: TVN24.pl

Polecamy: Przewijanie na spacerze
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy