Nowy challenge na TikToku - ludzie rzucają swoimi dziećmi
fot. Instagram/bluefacebleedem

Skandaliczny challenge na TikToku. Rodzice RZUCAJĄ dziećmi i oblewają je mlekiem!

TikTok to platforma słynąca z wielu szkodliwych wyzwań, które często stanowią zagrożenie nie tylko dla osoby, która je wykonuje, ale także dla innych ludzi. Tym razem zapoczątkowano „trend” oparty na… rzucaniu dziećmi do muzyki i wylewaniu na nie mleka.
Aleksandra Zaborowska
Nowy challenge na TikToku - ludzie rzucają swoimi dziećmi
fot. Instagram/bluefacebleedem
Czy w imię „lajków” można zrobić wszystko? Pojawiają się kolejne trendy, które podbijają portale mediów społecznościowych. Niedawno miał miejsce „challenge” oparty na naśmiewaniu się z nieuleczalnie chorych osób, a także z ofiar Holokaustu. Obydwie tego typu akcje wywołały ogromne poruszenie w sieci.

Aplikacja TikTok powoli dąży do rozpowszechniania zjawiska tzw. „troll parentingu” – rodzicielstwa, które ma na celu szokować i bawić na pokaz w kanałach social media.

Wielu nieodpowiedzialnych rodziców posługuje się swoimi dziećmi, aby zdobyć popularność w cyberświecie. Dla maluchów może być to upokarzające, ośmieszające bądź skutkować obniżonym poczuciem własnej wartości.  

Wylewanie MLEKA na malucha w rytm piosenki

Niedawno pisaliśmy o paskudnej modzie na oblewanie dzieci wodą i nagrywaniu ich reakcji. Tym razem na jednym z opublikowanych nagrań pewna matka wylała na twarz swojego małego dziecka mleko. „Wyzwanie” polegało na wylaniu płynu w momencie, gdy w piosence Robbiego Doherty & Keeesa śpiewana jest linijka: „pour the milk” (wylej mleko). Na nagraniu widać, że przestraszone niemowlę ma łzy w oczach. Część użytkowników od razu zgłosiła nagranie do usunięcia.
Redakcja poleca: Niebezpieczne i głupie challenge, wulgarne słowa i gesty – dzieci kopiują z internetu [WIDEO]
Dzieci zupełnie nieświadomie publikują swoją prywatność w sieci – przestrzega Małgorzata Ćwiek z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym socjoterapeutka mówi o tym, co dzieci lubią oglądać w sieci, a co może być szkodliwe dla ich psychiki i zdrowia.

Rodzice… rzucają też swoimi dziećmi

Innym wyzwaniem, które robi „furorę” w social mediach jest challenge amerykańskiego rapera Blueface. Gdy w tekście piosenki „Baby” pojawia się fragment: „Nie ma dziecka, nie możemy mieć dziecka. Jeśli nie zastosujesz planu B, zawsze jest plan C”, rodzic wyrzuca dziecko poza kadr i… zaczyna tańczyć.

Sam raper udostępnił już kilka filmików z podobnymi wyczynami przesłanymi od swoich fanów. Post zebrał... prawie 300 tysięcy polubień.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Grab da nearest baby👶😂

Post udostępniony przez Blueface (@bluefacebleedem)


Źródło: Papilot, Instagram

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy