GRY
 
 

Skarpetka która ratuje dziecku życie!

Rodzice oszaleli na jej punkcie! Zdrowie dziecka jest przecież najważniejsze.

Owlet skarpetka
fot. Owlet
Ze względu na zjawisko nagłej śmierci łóżeczkowej, ludzie chętnie zakupują wszelkie urządzenia, które będą ich informować o zagrożeniu. Nie ma chyba nic bardziej tragicznego, niż śmierć maleństwa w czasie snu. Do tej pory królowały maty monitorujące oddech, ale one były skuteczne jedynie w łóżeczku. Ciężko było taką matę wozić ze sobą, no i nie było jej jak rozłożyć, gdy dziecko zasnęło w wózku, czy nosidle.

Jak zapobiec nagłej śmierci łóżeczkowej?

Pojawiła się jednak alternatywa dla mat. Jest to urocza i trzeba przyznać, elegancka skarpetka.  Owlet, to pulsoksymetr zakładany na stopę dziecka. Jaki jest jego cel? Sprawdzanie pulsu i saturacji dziecka  śpiącego w każdej pozycji i w każdym miejscu.

Gdy urządzenie zarejestruje jakiekolwiek nieprawidłowości w oddechu noworodka, od razu zapali się czerwone światełko i uruchomi alarm. Owlet połączyć można także z telefonem komórkowym, w którym za pomocą specjalnej aplikacji możemy monitorować stan dziecka i gromadzić informacje. Skarpetka dostępna jest w różnych rozmiarach, jest miękka i wygodna. Pulsykometr zamocowany na niej, dokładnie bada nam puls dziecka, podobnie jak dzieje się w szpitalu. 

Nowy produkt zyskał wielu zwolenników i przeciwników. Niektórzy uważają, że najlepsza dla dziecka jest czujność matki, której ucho jest w stanie wychwycić każdy problem u dziecka. Inni uważają, że dzięki nowej technologii, mogą być spokojniejsi i szczęśliwsi, boich dziecko jest bezpieczne. 

Warto wiedzieć o różnych możliwościach jakie proponuje nam współczesna technika, o tym kto z niej skorzysta niech zadecyduje każdy rodzic sam.

Zobacz także:
SIDS czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej.
Śmierć łóżeczkowa- przyczyny i porady.

źródło:netmums
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy 15 - 36 kg?
Ekspert radzi, czym się kierować przy wyborze fotelika samochodowego.
Doładuj
Przeładuj