GRY
 
 

Test redakcyjny: skarpety kompresyjne do biegania

Nasza redakcja otrzymała do testowania skarpety kompresyjne do biegania marki CEP. Chcesz wiedzieć, jak wypadły w naszych testach? Przeczytaj poniższy tekst.

bieg, bieganie, jogging, sport
fot. © Maridav - Fotolia.com
Biegam od ponad 4 lat - dla przyjemności. Nic tak dobrze nie oczyszcza umysłu niż aktywność fizyczna. Nie interesuje mnie bicie własnych rekordów, ściganie się na czas, publikowanie własnych osiągnięć na FB. Interesuje mnie komfort biegania, czyli wygodne buty, wygodny strój. Jakiś czas temu poproszono mnie o przetestowanie podkolanówek kompresyjnych do biegania marki CEP.  Zgodziłam się z ciekawości - o kompresjoterapii słyszałam i to wiele, ale raczej w kontekście profilaktyki i leczenia żylaków.
Skarpety do biegania marki CEP dobiera się, biorąc pod uwagę rozmiar łydki oraz kostki - dzięki temu są one idealnie dopasowane pod względem anatomicznym (z podziałem na lewą i prawą nogę).  Przesłane mi pudełko ze skarpetami otwierałam z ciekawością. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne - jakość materiału nie budziła zastrzeżeń; skarpety były trwałe i mocne. Miałam małe trudności z naciągnięciem skarpet na nogi, ale po przeczytaniu instrukcji na pudełku poszło mi sprawniej. Skarpety dzięki elastyczności i miękkości  świetnie się ułożyły na nodze - idealnie do niej przylegały.  Czułam się w nich komfortowo, nigdzie mnie boleśnie nie uciskały - miałam wręcz wrażenie, że otulają, wspierają moje mięśnie, a kostki są stabilniejsze. Dodatkowo skarpety w okolicach pięty i łuku stopy mają grubszy materiał, dzięki czemu nie jest ona narażona na otarcia.
Chciałam je jak najszybciej wypróbować w terenie. I tu też pozytywna reakcja - biega się w nich lekko i wygodnie. Nie zsuwają się, więc nie trzeba ich co chwila poprawiać. Jak przystało na skarpety kompresyjne - rzeczywiście uciskają lekko mięśnie, pobudzając je do pracy, poprawiają krążenie. Po godzinnym biegu nie czułam bólu nóg, mimo że trening był dość intensywny. Istotną kwestię jest również absorpcja potu - stopy nie pociły się w nich. Miałam również wrażenie, że mięśnie znacznie szybciej się regenerowały.
W skarpetach marki CEP biegam od dwóch miesięcy. W pierwszych tygodniach używania tych skarpet nie czytałam opisów producenta - nie chciałam się nimi sugerować.  Jednak muszę przyznać, że moje odczucia potwierdzają jego deklaracje.
Skarpety mimo prania po każdym treningu zachowują te same właściwości, co na początku. Nie zmechaciły się, nie rozciągnęły.
Czy znalazłam jakąś wadę? Tylko jedną - cenę. Te skarpety kosztują około 200 zł. Jednak warte są swojej ceny.  

Czy wiesz, na czym polega kompresjoterapia?

Poprzez zastosowanie stopniowego ucisku żyły się lekko zwężają, a zastawki w nich domykają, dzięki czemu krew jest wypychana szybciej w stronę serca – w rezultacie następuje szybsza resorpcja kwasu mlekowego i toksycznych resztek przemiany materii. Stąd krew bogata w większą ilość tlenu i substancji odżywczych wraca tętnicami do mięśni. Podczas kompresjoterapii mięśnie mniej się męczą i szybciej regenerują.
Skarpety marki CEP są produkowane przez firmę medyczną Medi z Niemiec. Ich skuteczność zostałapotwierdzona klinicznie na sportowcach (poprawa krążenia krwi o 30-40% i minimalizowanie ryzyka kurczów oraz kontuzji przeciążeniowych).

Polecamy: Jak się pozbyć żylaków i wybrać odpowiedni wyrób uciskowy?
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj