GRY
 
 

Skończmy z tym! Poród to nie samo zło!

Pozytywnie o porodzie – da się? Za tymi zdjęciami stoi wspaniała idea. Potrzebujemy takich akcji!

pozytywnie o porodzie.jpg
fot. Angela Gallo
W kontrze do mody na cesarskie cięcia i opowiadania przeraźliwych historii z porodu, stanęła Angela Gallo, walcząc o pozytywny wizerunek porodu.

Zostało udowodnione, że porody kobiet, które mają pozytywne nastawienie, statystycznie wymagają mniej interwencji, mniej operacji!

"Kobiety chcą czerpać więcej ze swoich indywidualnych doświadczeń. Są spragnione pozytywnych zmian w kulturze urodzeń" - mówi Angela. "To jest moja szansa, aby stworzyć książkę, która nie tylko podważa normy społeczne i kulturowe odnośnie porodu we współczesnym świecie, ale pozostawia czytelnikowi poczucie wzmocnienia, edukuje i wypełnia entuzjazmem. Trzy elementy, które znamy, są niezbędne w dążeniu do lepszych wyników i lepszych doświadczeń, dla kobiet i ich rodzin."

"Ja i moja rodzina pokazujemy wartość ciąży i macierzyństwa na całym świecie, w nadziei na pozytywny odbiór niezależnie od  norm społecznych i kulturowych. Jestem zawodową opiekunką, wspierającą rodzące kobiety (doulą) oraz fotografem specjalizującym się w sesjach narodzin (...) W lipcu, rozpoczęłam przygodę, zbierając niesamowite opowieści i zdjęcia do książki, nad którą pracuję.

Przez 6 miesięcy mam zamiar podróżować wraz z mężem i dwójką dzieci. Wspólnie będziemy badać tematykę ciąży, porodu i rodzicielstwa przez pryzmat różnych kultur. Odwiedzać osoby i specjalistów, którzy podzielają moją pasję, fotografowanie różnych etapów narodzin, odkrywanie tradycji w kulturze zachodniej, podkreślanie obszarów, które wymagają zmian, chwalenie tych, którzy wykonują niesamowitą pracę i radość z intymnych rozmów z matkami, którzy podzielają moją wizję – cały czas dokumentuję każdy cal doświadczeń i dzielę się nimi za pośrednictwem różnych mediów."

Jej celem jest stworzenie zbioru prac, który zainspiruje kobiety i mężczyzn oraz sprawi, że będą mieć pozytywne nastawienie do porodu. "Narodziny w wielkim świecie" - książka, która zachęca kobiety, by zmieniły podejście do porodu i zaufania własnemu ciału.

Zobacz niesamowite zdjęcia fotografki.
  
Redakcja poleca: Jak szybko urodzić? Poznaj sposoby mam
Co robią kobiety, by przyspieszyć poród? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na szybki poród. Który wybrałabyś dla siebie?

Ocena (2 oceny)

3.0
Doładuj
Przeładuj