Yuliya Skorobogatova selfie dzień matki
fot. Yuliya Skorobogatova

Jak to? Ja nic nie robię? Macierzyństwo i selfie: bez lukru!

Tej kobiecie wystarczył aparat w telefonie i kijek do robienia selfie, żeby stworzyć kolekcję wyjątkowych zdjęć ukazujących macierzyństwo bez lukru. Oczywiście przydał jej się też niewątpliwy talent... Same zobaczcie, odnajdujecie się w tych fotografiach?
Karolina Stępniewska
Yuliya Skorobogatova selfie dzień matki
fot. Yuliya Skorobogatova

Rosjanka, Yuliya Skorobogatova, usłyszała kiedyś od przyjaciół w odpowiedzi na skargę, że jest zmęczona, że przecież nic nie robi, tylko pilnuje dziecka. Tak może powiedzieć tylko, ktoś, kto sam nie zajmował się niemowlęciem, prawda?


"Budzi mnie odkrycie, że powietrze wokół mnie tętni życiem i nie pozostaje mi nic innego, jak rzucić się w jego wir"

Yuliya, która przebywa na urlopie wychowawczym, odpowiada na ten zarzut na łamach Bored Panda: "Pewnie, że nic nie robię! Nie muszę się co rano zrywać wcześnie i przebijać na drugą stronę Moskwy w metrze zatłoczonym jak puszka sardynek. Nie muszę tkwić w korku i słuchać ciągle tych samych kawałków na iPodzie. (...) I tak: siedzę w domu i nic nie robię. Co za przyjemność!".


"Nigdy nie jestem sama. Naprawdę nigdy"

Dalej pisze o tym, jak wygląda urlop wychowawczy: "Wszystkie moje dni są takie same, jak bliźniaczy bracia i siostry. Weekend rozpoznaję po tym, że swojego męża widzę też w świetle dnia, a nie tylko po przebudzeniu i kiedy znowu kładę się spać".


"Vasilisa troszczy się o moją higienę, dlatego drzwi łazienki są zawsze otwarte, żeby mogla sama sprawdzić, czy użyłam wystarczająco dużo mydła"

Jako dowód załącza zdjęcia zrobione telefonem komórkowym i kijkiem do selfie. To część projektu, który zrobiła w moskiewskiej Akademii Sztuk Pięknych.


"Na placu zabaw zawsze dostaję od oczytanych mam pożyteczne rady i wskazówki na temat wychowania, zdrowia i żywienia. Bardziej zaawansowane mamy zawsze są na miejscu"

Yuliya ma też starszą córkę, ale główną bohaterką reportażu jest mała Vasilisa. Zdjęcia podpisane są zabawnymi komentarzami, a my myślimy, że naprawdę udało jej się uchwycić chaos i wyczerpanie, które towarzyszą mamom małych dzieci. Z drugiej strony komentarze do zdjęć nie pozostawiają złudzeń: Yuliya ma zdrowy dystans do świata, zmysł obserwacji i talent!


"Po śniadaniu Vasilisa pomaga mi pielęgnować nasz balkonowy ogródek. Ma okazję wyczyścić nitką dentystyczną wszystkie 3 zęby"

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na stronie artystki i na Facebooku.


"Uwielbiamy wychodzić z domu, a najbardziej lubimy się ubierać, żeby ładnie wyglądać"

Redakcja poleca: Urlop wychowawczy – to powinnaś wiedzieć
Sprawdź aktualne informacje i porady dotyczące urlopu wychowawczego.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 9 głosy

Zobacz także

Popularne tematy