ślimak kolorowanka
fot. Adobe Stock

Ślimak – kolorowanka do druku

Ślimak – kolorowanka do druku z tym sympatycznym zwierzątkiem będzie idealnym sposobem na zabicie nudy. Takie pokolorowane obrazki wspaniale sprawdzą się też jako ozdoba dziecięcego pokoju lub prezent dla najbliższych.
Magdalena Drab
Ślimak – kolorowanka będzie odpowiednią propozycją zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Dzięki takiej zabawie maluchy będą mogły nauczyć się prawidłowo trzymać kredkę, a także koordynować pracę ręki. Dodatkowo kolorowanie rozwija wyobraźnię dziecka. Przygotowałyśmy dla was 5 obrazków ze ślimakami, które wystarczy wydrukować i dać maluchowi do pokolorowania. 

Ślimak: kolorowanka do druku 

Ten obrazek będzie idealny dla młodszych dzieci, ponieważ nie ma na nim drobnych elementów do kolorowania. Dziecko do wypełnienia rysunku może użyć kredek, plasteliny, farb. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

ślimak kolorowanka do druku

Ślimak: obrazek do kolorowania

Ta kolorowanka jest przeznaczona dla starszych dzieci. By dowiedzieć się, jakiego koloru użyć według instrukcji, maluch musi najpierw obliczyć działanie matematyczne. Jest to idealny sposób, by połączyć miłe z pożytecznym – kolorowanie będzie również wspaniałą nauką matematyki. Jeśli dziecko będzie miało ochotę na więcej zadań, skorzystajcie z naszych zagadek matematycznych

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

ślimak kolorowanka z kolorami


Kolorowanki do wydruku: ślimak

Tego uroczego ślimaczka dziecko może pokolorować, ale również spróbować samodzielnie go odwzorować. Jest to dość trudne zadanie, więc tutaj może przydać się pomoc rodziców. Jeśli maluch ma na to ochotę, na kratkach po prawej stronie może narysować też własne wyobrażenie ślimaczka. 

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

ślimak: kolorowanka do przerysowania

Wesoły ślimak do druku 

Jakiego koloru będzie ten wesoły ślimak? Możecie puścić wodze fantazji! Co powiecie na różową muszelkę, niebieskie czułki? Sprawcie, by ten rysunek był bardzo wyjątkowy. Na obrazku jest też dużo pustego miejsca – możecie je zapełnić, np. dorysowując inne ślimaki. 

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

wesoły ślimak kolorowanka

Poważny ślimak: obrazek do kolorowania

Wiecie, że wielkość skorupy ślimaka odzwierciedla jego wiek? Skorupa rośnie razem ze ślimakiem. Ten poważny ślimak z wielką skorupą, którego widzicie na obrazku, z pewnością nie jest już dzieckiem. Zastanówcie się, ile może mieć lat. Podpowiemy wam, że niektóre ślimaki mogą przeżyć nawet... 25 lat! 

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

poważny ślimak: kolorowanka

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy