GRY
 
 

Słoń i kwiat - spektakl dla dzieci w Teatrze Dramatycznym, 19-21.10, Warszawa

Słoń i kwiat - spektakl dla dzieci w Warszawie.

słoń i kwiat, plakat
„Słoń i kwiat” Briana Pattena gościnnie w Teatrze Dramatycznym
 
19 października 2013 g. 15:00
20 października 2013 g. 12:00
21 października 2013 g. 11:00
 
Spektakl „Słoń i kwiat” w reżyserii Roberta Jarosza, pokazywany na tegorocznych małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, wraca do Warszawy. Spektakl dla widzów od 6 lat.
 
W dżungli, która była prawie puszczą, która była prawie lasem, który był prawie ogrodem działy się wyjątkowe rzeczy. Kwiat biegał, hiena opowiadała dowcipy, wróbel recytował wiersze, małpy pomagały słońcu wschodzić, świnia ustawiała się do wszystkich boczkiem, motyl zadawał niemądre pytania, dżdżownice pasjonowały się teatrem a plimkiplumki spełniały marzenia. Pewnego dnia, płynący nurtem rzeki liść, przyniósł do dżungli najmniejszego na świecie słonia. Nie wiedział, skąd się tam wziął. Nie pamiętał, kto go tam wysłał. Wiedział jedynie, że chce stać się wielki. A żeby stać się wielkim, trzeba dowiedzieć się o świecie, ile się tylko da. A żeby dowiedzieć się o świecie, ile się tylko da, trzeba: znaleźć przyjaciela, zrozumieć, co sprawia, że nastaje dzień, uwolnić więzioną lilię, docenić talent komiczny hieny, dopomóc dręczonym robakom, nauczyć świnię mówić o kolorach, pokonać drwala, który ścina księżycowe promienie oraz odnaleźć miejsce, w którym rzeka zamienia się w wielkie jezioro. Dużo wyzwań jak na kogoś, kto ma zaledwie pięć centymetrów... z kawałkiem. 
 
„Słoń i kwiat” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem młodych widzów i krytyki. Redakcja TeatrdlaWas w podsumowaniu sezonu 2012/2013 kilkakrotnie doceniała spektakl -  wśród najlepszych reżyserów wymieniła Roberta Jarosza, wśród najlepszych aktorek Dagmarę Sowę, a „Słoń i kwiat” został wymieniony wśród najlepszych przedstawień teatru lalkowego. 
 
Niezwykle barwni i temperamentni bohaterowie przedstawiają bardzo mądrą opowieść o poznawaniu, odkrywaniu nieznanego, nazywaniu i oswajaniu na swój sposób otaczającej, czasem niezrozumiałej rzeczywistości. Całość jest opowiedziana bardzo dowcipnie z delikatną nutą filozofii i sporą dawką absurdu – pisała o przedstawieniu Anna Kopeć w „Kurierze Porannym”. 
 
Link do fragmentu spektaklu
https://www.youtube.com/watch?v=dZTFHQpw_DY
 
Przekład: Piotr Sommer
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Piotr Klimek
Multimedia: Krzysztof Kiziewicz
Obsada: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk, Michał Jarmoszuk
Muzyka na żywo: Robert Jurčo
 
Czas trwania 60 minut
 
KONTAKT:
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Bilety na wszystkie spektakle Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy są dostępne w trzech Kasach Teatru
 
Scena im. G. Holoubka
PKiN, pl. Defilad 1
tel. 22 656 68 44
kasa@teatrdramatyczny.pl
 
Scena Na Woli im. T. Łomnickiego
u. Kasprzaka 22
tel. 22 632 24 78
tel. kom. 663 741 122
kasa@teatrdramatyczny.pl
 
Scena Przodownik
Ul. Olesińska 21
tel. kom. 663 741 903
kasa@teatrdramatyczny.pl
 
Bilety dostępne także on-line na www.ebilet.pl
www.teatrdramatyczny.pl
 
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj