GRY
 
 

"Słoń" w Teatrze Lalek Pleciuga

6-11.03.2012r., Teatr Lalek Pleciuga zaprasza dzieci od 4 lat na przedstawienie Słoń.

Teatr Lalek "Pleciuga"
6 marca, godzina 11:00
7 marca, godzina 9:30 i 11:30
8 marca, godzina 9:30 i 11:30
9 marca, godzina 10:00
10 marca, godzina 16:00
11 marca, godzina 11:00

Słoń na motywach Theodor Seuss Geisel "Horton hatches the egg"
tłumaczenie - Stanisław Barańczak
inscenizacja i reżyseria - Dariusz Kamiński
scenografia - Jolanta Brejdak, Teresa Babińska
muzyka - Janusz Stalmierski
przygotowanie wokalne - Iwona Wiśniewska-Salamon
choreografia - Agnieszka Dolecka
oprawa multimedialna - Piotr Kondziela
asystent reżysera - Danuta Kamińska
inspicjent - Tadeusz Jotko
obsada: Słoń Ignacy - Paulina Lenart, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Krzysztof Tarasiuk Gadalucha-Podfruwajka - Danuta Kamińska Myśliwi - Rafał Hajdukiewicz, Dariusz Kamiński, Przemysław Żychowski "Tercet egzotyczny" - Rafał Hajdukiewicz, Dariusz Kamiński, Przemysław Żychowski "Tercet syberyjski" - Rafał Hajdukiewicz, Dariusz Kamiński, Przemysław Żychowski "Bieriozki" - Danuta Kamińska, Katarzyna Klimek, Paulina Lenart, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Edyta Niewińska-Van der Moeren "Hawajki" - Katarzyna Klimek, Edyta Niewińska-Van der Moeren Klauni - Rafał Hajdukiewicz, Przemysław Żychowski Statua Wolności - Katarzyna Klimek Zwierzęta, dokerzy i inni - zespół

Zaczyna się to tak: Pewien ptak znudził się wysiadywaniem jajka, więc namówił słonia, żeby to jajko wysiedział. Słoń się zgodził. I jak przyrzekł, tak uczynił. Choć wszystko wokół niego sprzysięgło się, by mu w tym przeszkodzić. Ale czy słoń w ogóle może wysiedzieć jajko? A jeżeli może, to co się z takiego jajka wylęgnie? Rymowana opowieść Dr. Seussa - która stała się kanwą i inspiracją tego spektaklu - jest zabawna i szalona, jak wszystkie opowieści tego autora, ale warto ją odczytać całkiem poważnie. Zwłaszcza, że to prosta opowieść, a wynikają z niej sprawy nie byle jakie. Czy akurat takie wielkie jak słoń? Całkiem możliwe! Czy równie tajemnicze i niezwykłe jak jajko? Kto wie? Pewnie tak. Dlatego dobrze jest poczekać, aż pęknie skorupka... Słoń Ignacy był cierpliwy. No i miał charakter!

Rezerwacja biletów:
Biuro Obsługi Widzów - tel. 91 433 58 04
kasa - tel. 91 44 55 111
Ceny biletów: normalne - dla widzów indywidualnych 18 zł, rodzinne (minimum 4 osoby) 16 zł

Teatr Lalek PLECIUGA
pl. Teatralny 1
71-405 Szczecin
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj