oparzenie metalem
fot. Facebook/Joleen Kellams

Słońce + metal to ogromne niebezpieczeństwo dla skóry dziecka!

Ci rodzicie nie spodziewali się, że coś takiego może przydarzyć się ich córeczce. Teraz ostrzegają wszystkich rodziców!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
oparzenie metalem
fot. Facebook/Joleen Kellams
W wakacje dzieci często biegają po podwórku, po plaży, czy po łące na bosaka. Niestety, nigdy nie wiemy co może kryć się w trawie, pod piaskiem, czy nawet w ogródku przy domu. Zwłaszcza, gdy mamy małe dzieci...

"Nie chcecie, by wasze dzieci przez to przechodziły"

W lato jest naprawdę gorąco, a słońce mocno świeci. - napisała mama poparzonej dziewczynki Maddy.- Błagam was, pamiętajcie, by nie rozrzucać zabawek w ogródku, na plaży i w innych miejscach na świeżym powietrzu, gdzie bawią się dzieci. Metalowe przedmioty, jak np. samochodziki, w czasie upałów mogą naprawdę oparzyć dzieci. Plastikowe przedmioty leżące w słońcu, także są gorące. To co dla nas jest gorące, ich skórę będzie parzyć. Nie chcecie, by wasze dzieci przechodziły przez coś takiego, jak moja córka – dodaje.

Dowiedz się: Jak schładzać oparzenia?

Rzeczywiście, oparzenie stopy, wygląda naprawdę źle i przerażająco. Aż trudno nam sobie wyobrazić, ile to dziecko musiało się nacierpieć.
Redakcja poleca: Uwaga! Nagłe wypadki - zasady udzielania pomocy dzieciom - film
Pediatra radzi, jak zachować się, gdy dziecko się zakrztusi, oparzy lub skaleczy.

Uważajcie na zapięcia w fotelikach!
 

Podobną historię, która na szczęście nie skończyła się aż tak ciężkim poparzeniem, ujawniła mama Elli. Kobieta wraz z córeczką wracały po zakupach do domu. Gdy matka przypinała córkę w foteliku, dziewczynka zaczęła przeraźliwie płakać. Początkowo matka myślała, że Ella nie chce jechać przypięta pasami, zwłaszcza, że samochód stał długo w słońcu  i był nagrzany. Dopiero gdy wróciły do domu i matka próbowała zmienić dziecku pieluchę, zauważyła niepokojące bąble na nóżce córki. Okazało się, że dziecko doznało poparzenia od metalowego zapięcia w pasach. Rozgrzany metal okazał się niebezpieczny dla skóry małego dziecka. Pamiętajcie o tym, jak niebezpieczne mogą być w czasie letnich upałów metalowe przedmioty. Dbajmy o bezpieczeństwo skóry naszych maluchów. Nigdy nie mamy pewności, czy dziecko nie nastąpi na coś metalowego, więc dla jego bezpieczeństwa, lepiej, gdy będzie biegać w jakimś obuwiu.

Informujcie swoich znajomych o niebezpiecznych sytuacjach, w jakich mogą się znaleźć nasze maluchy. 
A Wy macie już pierwsze oparzenie dziecka za sobą? Jak na nie zareagowałyście?

Jak reanimować dziecko?
Co robić, gdy dziecko się oparzy?
Pierwsza pomoc przy oparzeniu
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy