smartwatch dla dzieci
fot. Adobe Stock

Smartwatch dla dzieci – 5 modeli na każdą kieszeń [Przegląd]

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka w wieku 5 lat i więcej? Postaw na smartwatch dla dzieci! Taki gadżet ucieszy nie tylko obdarowanego, ale i jego rodziców!
Ewa Janczak-Cwil
smartwatch dla dzieci
fot. Adobe Stock
Kiedyś często na prezent nieco starszym dzieciom kupowano zegarki. W obecnych czasach zwykły zegarek już tak nie ucieszy naszej pociechy. A smartwatch? O tak! O ile nie powiemy mu o pewnych jego funkcjach...

Spis treści: Smartwatche dla dzieci:
  1. Najprostszy model, 90 zł
  2. Forever Call Me z SIM, 90 zł
  3. Urządzenie Calmean, 134 zł
  4. Kids TD-02, 170 zł
  5. Wodoodporny z kamerą, 289 zł

Funkcje Smartwatcha dla dzieci

Taki zegarek nie tylko pokazuje aktualną godzinę, ale pozwala odbierać połączenia i czytać SMSy. Niektóre modele dają możliwość rozmów na czacie lub za pomocą SMSów. Niemal wszystkie dają możliwość lokalizacji dziecka. Nieco rzadszą funkcją jest aparat umożliwiający robienie zdjęć, czy latarka.

Zalety smartwatcha – okiem dziecka

Jest to dla niego po prostu nowoczesny i modny gadżet. Dzięki niemu pociecha może porozumiewać się z rodzicami albo wezwać pomoc, gdy poczuje się zagrożone, więc czuje się bezpiecznie. Jeśli urządzenie ma aparat, dzieciak z pewnością będzie się świetnie bawił robiąc zdjęcia i pokazując je kolegom i koleżankom.

Zobacz też: Prezent bez obciachu? Postaw na Lego!

Zalety smartwatcha – okiem rodzica

Podstawową zaletą takiego urządzenia jest możliwość lokalizacji dziecka. Bardziej zaawansowane modele oferują funkcję wyznaczania dla dziecka strefy, której nie powinno opuszczać. Gdy to zrobi, rodzic natychmiast się o tym dowie i będzie mógł reagować.

Zobacz także: Lego produkuje nie tylko klocki, ale i gry!

Inną interesującą funkcją wielu modeli jest możliwość podsłuchu otoczenia dziecka. Odbywa się to na zasadzie cichego połączenia, o którym dziecko nie wie. Rodzić może za to posłuchać, co dzieje się w najbliższym otoczeniu jego pociechy.

Jak działają smartwatche dla dzieci

połączone z aplikacją, która ma na telefonie rodzic. Sterowanie może też w niektórych urządzeniach odbywać się przez stronę www. To tam ustawia się smartwatch: tworzy książkę kontaktów, wyznacza bezpieczną strefę lub podgląda zdjęcia i "podsłuchuje" dziecko. Większość urządzeń ma aplikacje działające w systemie Android i iOS.

1. Najprostszy model, 90 zł

Zegarek wyposażony w GPS, przycisk SOS, tzw. ciche połączenia do nasłuchu otoczenia, wiadomości głosowe i SMS, dwukierunkowe połączenia, monitor snu, licznik kroków, budzik i czujnik, czy zegarek jest na ręce dziecka. Ekran nie jest kolorowy.
smartwatch dla dzieci najprostszy model

2. Forever Call Me z SIM, 90 zł

Smartwatch lokalizuje dziecko, umożliwia monitorowanie głosowe, robienie zdjęć i wykonywanie połączeń. Zawiera książkę telefoniczną mieszcząca 10 kontaktów. Inne funkcje: wiadomości sms, latarka. Dane techniczne: dotykowy ekran, karta mikro SIM, bateria 400 mAh. Urządzenie ładuje się kablem mikro USB i jest kompatybilne z systemem Android 5.0 i iOS 8. lub nowszym Czas ładowania: 2 godziny.
 
smartwatch dla dzieci forever call me

3. Urządzenie Calmean, 134 zł

Polskie urządzenie z polskim menu. W komplecie karta SIM. Lokalizacja dziecka następuje przez GPS, LBS oraz WiFi. Urządzenie jest obsługiwane przez polską aplikację kompatybilną z iOS i Android oraz na stronie www. Zegarek wykonuje i odbiera połączenia. Możliwość ustalenia strefy, poza którą zegarek wyśle powiadomienie do rodziców, podsłuchu otoczenia dziecka. Dodatkowo: krokomierz i licznik kalorii.
 
smartwatch dla dzieci polski calmean

4. Kids TD-02, 170 zł

Mocny procesor zapewnia płynne działanie. W książce telefonicznej mieści się 15 zdefiniowanych przez rodzica numerów. Aż 5 systemów lokalizacji: GPS, LBS, BDS, AGPS i WiFi. Istnieje możliwość odtworzenia tras i map, aby zobaczyć, gdzie dziecko poruszało się w ostatnich 30 dniach. Zegarek ma przycisk SOS, czat głosowy i SMS, cichy podsłuch i inne ciekawe funkcje!
 
smartwatch dla dzieci kids td-01

5. Wodoodporny z kamerą, 289 zł

Zegarek wytrzymuje 30 minut na głębokości 1 metra, można więc w nim pływać. Magnetyczny kabel USB ułatwia ładowanie. Urządzenie ma lokalizator (z pamięcią do miesiąca), przycisk SOS, możliwość wykonywania połączeń, 10 predefiniowanych kontaktów, blokadę nieznanych numerów, czat głosowy i SMS oraz aparat fotograficzny.
 
smartwatch dla dzieci wodoodporny

Zobacz także:
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy