GRY
 
 

Udało się! Mały Max ma szansę na zdrowie – dzięki wam!

#namaxadlamaxa to akcja, dzięki której roczny Max ma szansę na zdrowie i normalne życie. 21 września maluch poleciał do kliniki w Stanach Zjednoczonych, by przeprowadzić pierwsze badania.

Max Świerkowski walczy o życie w klinice w USA
fot. Gaca System
Max Świerkowski, malec cierpiący na rzadką wadę – Zespół Crouzona – ma szanse na normalne życie. 21 września poleciał z rodzicami do kliniki w Teksasie w Stanach Zjednoczonych, by walczyć o zdrowie.

Max Świerkowski ma szansę wyzdrowieć

Gdy Maxiu przyszedł na świat, lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Jego rodzice postanowili walczyć o zdrowie synka. Dzięki ogromnej sile Max świętował w lipcu 1. urodziny. Aby mógł prawidłowo się rozwijać, potrzebne jest kosztowne leczenie.

Podróż Maxia do USA to pierwszy sukces ogólnopolskiej akcji #namaxadlamxa organizowanej przez Fundację Konrada Gacy "dlaczego?". Podczas wizyty w klinice lekarze zbadają, ilu operacji potrzebuje Max i jak długa będzie rehabilitacja, zanim będzie mógł bawić się ze swoim bratem bliźniakiem, Alexem. Zespół Crouzona to zespół wad, które charakteryzują się m.in. nieprawidłowym rozrostem czaszki. W przyadku Maxa czaska nie powiększa się wraz z rosnącym mózgiem. W związku z tym pojawia się deformacja – wytrzeszcz oczu, niedorozwinięta szczęka, wąska główka.
 
 
fot. materiały prasowe Gaca System

W rozmowie z Babyonline mama Maxia przyznała, że najważniejsze, aby "żyć normalnie". Ta normalność jest jednocześnie największym marzeniem bliskich Maxa. On i jego brat powinni mieć równe szanse – i właśnie za to trzymamy kciuki!

Dowiedz się więcej: Szczęście Maxa zależy od ciebie!

źródło: Gaca System
Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?
Doładuj
Przeładuj