GRY
 
 

Czy smoczki zdrożeją od lipca 2016 r.? A poza smoczkami także…

Rodzice maluchów na pewno odczują podwyżkę, którą szykuje dla nich rząd! Czy Ty także?

smoczek
fot. RF
Kolejna podwyżka cen artykułów niezbędnych dziecku już wkrótce! Choć niektórym może się wydawać, że wyższa cena za smoczki nie zrujnuje domowych budżetów, to dla mniej zamożnych takie zmiany na pewno będą odczuwalne. Zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych!

Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług jest już w Sejmie. Posłowie mają zadecydować, czy m.in. wyroby z gumy oraz soczewki inne niż korekcyjne, ulegną podwyższeniu stawki VAT do 23 proc. Jeżeli tak się stanie, zapłacimy za smoczki znacznie drożej, dotychczas były one opodatkowane 8 proc stawką VAT. 

Co jeszcze zdrożeje? Na pewno w tej grupie znajdą się także rozpylacze, kroplomierze i termofory, czyli te produkty, które nie są traktowane jako produkty służące ściśle określonym celom medycznym, lub obniżające niepełnosprawność. Na te akcesoria stawka VAT pozostanie utrzymana na poziomie 8 proc. Paradoksalnie wyrobem niemedycznym, którego cena nie wzrośnie jest prezerwatywa, która zaliczana jest do produktów medycznych.

Polska po raz kolejny musi dostosować swoje przepisy do wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wszyscy pamiętamy podwyższenie stawki VAT na odzież niemowlęcą do 23 proc., która spotkała się z ogromnym sprzeciwem społeczeństwa, zwłaszcza rodziców. 

Jeżeli kolejna nowelizacja nieprzychylna rodzinom wejdzie w życie,  od 1 lipca 2016 r w sklepach pojawią się droższe produkty. Niestety po raz kolejny rodzice nie mają wpływu na decyzje rządzących i będą musieli się z tym pogodzić. 

Czytaj także: Wszystko o smoczkach
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami