smutne wyznanie Aleksandry Żebrowskiej - to nie jest jej trzecia ciąża
fot. instagram/olazebrowska

Smutne wyznanie Aleksandry Żebrowskiej – to nie jest jej trzecia ciąża

Ola Żebrowska podzieliła się na Instagramie smutnym wyznaniem. Zaskoczyła wszystkich informacją, że nie jest to jej trzecia ciąża. Otrzymała wiele wspierających komentarzy, ale również takich, w których inne kobiety dziękują jej za to, co napisała.
Joanna  Biegaj
smutne wyznanie Aleksandry Żebrowskiej - to nie jest jej trzecia ciąża
fot. instagram/olazebrowska
Ciąża na ogół kojarzy się z pięknym i radosnym czasem. W większości przypadków rzeczywiście tak jest, jednak nie we wszystkich. Ten bardzo ważny temat poruszyła ostatnio Aleksandra Żebrowska.

Wcale nie trzecia ciąża...

Aleksandra i Michał Żebrowscy niebawem powitają na świecie swoje trzecie dziecko. W końcówce ciąży Ola zamieściła na swoim Instagramie wpis z poruszającym wyznaniem. Otwarcie mówi w nim, że ma za sobą poronienia i ciążę pozamaciczną. Aleksandra dzieli się tymi informacjami, ponieważ myśl, że nie ona jedyna była w takiej sytuacji, dodawała jej otuchy w ciężkich chwilach. 

„Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami – dodają innym otuchy i siły. Dlatego ja też się dzielę – będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Która ciąża, który poród?” Są takie sprawy, o których nie da się mówić od razu, o innych nie chce się mówić wcale. „Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko - nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą - poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami - dodają innym otuchy i siły. Dlatego ja też się dzielę - będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem. Ściskam wszystkich starających się o bobasa, wszystkich, którzy nie są gotowi, żeby mowić o tym co ich spotkało, wszystkich którzy boją się, że coś znowu będzie „nie tak”. I pamietajmy! Nie każdy jest gotowy by mówić o swoich doświadczeniach - ale to nie znaczy, że ich nie ma. Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt: “Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?” albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?”. Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące ❤️🤗

Post udostępniony przez Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska)

Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Macierzyństwo to prywatna sprawa

Ciąża, poronienie, nieudane próby zajścia w ciąże to tematy delikatne, prywatne – sytuacje, które kobiety często bardzo przeżywają. Aleksandra Żebrowska zaapelowała o takt, o to, by nie zadawać kobietom, parom starającym się o dziecko krępujących pytań, które mogą się okazać naprawdę krzywdzące.

„I pamiętajmy! Nie każdy jest gotowy, by mówić o swoich doświadczeniach – ale to nie znaczy, że ich nie ma. Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt: „Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?” albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?” – napisała Ola.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rafał czy Andrzej? #itsaboy 💙 #idznawybory 💥

Post udostępniony przez Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska)

Komentarze kobiet: „Wspaniale napisane. Jesteś cudowna”

W komentarzach jest dużo głosów, że to bardzo potrzebny post. Internautki dziękują jej za te słowa. Ola poruszyła temat, który często jest owiany zmową milczenia, uważany momentami za temat tabu. Nie jest tak! Wiele kobiet ma za sobą poronienia – świadczą o tym między innymi komentarze pod postem Oli, które pokazują również, że „jesteśmy razem” - my, kobiety – te, które przeżyły „nieudaną ciążę”. 

„Wspaniale napisane. Jesteś cudowna. Dużo zdrowia dla Was. Szczęścia! Miłości!!! Bardzo Cię lubię. Najlepszego dla dzidziusa”

„Bardzo dobry wpis! Gratuluję ❤️”

„Pięknie napisane, ściskam mocno!”

Źródło: Instagram​

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy