śniadaniówka do szkoły
fot. Adobe Stock

Śniadaniówka do szkoły – 8 praktycznych propozycji

Śniadaniówka do szkoły lub przedszkola – podpowiadamy, co musisz wziąć pod uwagę, a co nie ma tak naprawdę większego znaczenia i podsuwamy 8 fajnych propozycji.
Weronika Zagojska
śniadaniówka do szkoły
fot. Adobe Stock
Czy są śniadaniówki, które można kupować w ciemno? Niestety, trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Co dajemy dziecku do jedzenia najczęściej, gdzie dziecko będzie jadło swój posiłek, wreszcie - czy będzie nosić śniadaniówkę w plecaku, czy może zostawić ją w szafce. Wystarczy zwykłe plastikowe pudełko czy lepiej wybrać termiczną torbę?

Spis treści: Nasze propozycje:
  1. Śniadaniówka z yorkiem, 12 zł
  2. Pudełko z emotikonkami, 15 zł
  3. Śniadaniówka FC Barcelona, 23 zł
  4. Komplet z kotkiem, 24 zł
  5. Torba Trunki, 45 zł
  6. Torba śniadaniowa Pusheen, 60 zł
  7. Wesołe pudełko Skip Hop, 60 zł
  8. Pudełko Boon, 100 zł

Torba czy pudełko?

Niełatwo znaleźć idealną śniadaniówkę, ale torebki termiczne są bardzo funkcjonalne. Są na tyle wytrzymałe i sztywne, że kanapkom, owocom i warzywom nic się nie stanie, a dodatkowo nie tracą swoich wartości odżywczych.Zajmują jednak sporo miejsca, więc najlepiej zostawić je w szafce, o ile dziecko będzie taką dysponować.

Z kolei pudełka zajmują niewiele miejsca i dziecko nie musi zostawiać ich w szafce – może mieć je pod ręką w plecaku. Jednak w upały pudełko nie ochroni jedzenia przed wysoka temperatura, a torba termiczna – tak.
Redakcja poleca: Kupujemy krzesełko do karmienia - film
Po ukończeniu szóstego miesiąca życia dziecka stajesz przed wyborem krzesełka do karmiena. Podpowiadamy, jak wybrać krzesełko dla niemowlaka.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zamknięcie powinno być szczelne, ale niekłopotliwe dla dziecka. Wieczko musi dobrze pasować do pojemnika, a ewentualne zatrzaski gładko "chodzić". Wszelkie dodatkowe pojemniczki pozwalają lepiej poukładać wszystkie przekąski – oddzielnie kanapki i np. owoce czy warzywa.

Niektóre pudełka czy torby termiczne mają kieszonki lub pojemniczki na lód lub wkłady termiczne. O ile na co dzień może nie będą niezbędne, to w podróży na zieloną szkołę na pewno się przydadzą.

Oczywiście jedzenie lepiej smakuje, jeśli jest ładnie podane i zapakowane. Dlatego najlepiej by było, żeby pudełko śniadaniowe czy torba termiczna podobały się dziecku. Na rynku są produkty z postaciami z filmów, ale też bardziej uniwersalne – ze zwierzakami czy fajnymi dziecięcymi wzorami (takie wolniej wyjdą z mody).

1. Śniadaniówka z yorkiem, 12 zł

Lekkie pudełeczko z wieczkiem zamykanym na wcisk. Wykonane z tworzyw przeznaczonych do przechowywania żywności (bez BPA). Pojemność: 750 ml. Na wieczku obrazek sympatycznego yorka w sweterku w kolorze miętowym. Komora pudełka jest także w kolorze miętowym. Całość ładna i niedroga.
 
śniadaniówka do szkoły z yorczkiem

2. Pudełko z emotikonkami, 15 zł

Intensywnie czerwone pudełko (marki Derform) z odchylanym wieczkiem zapinanym na jeden zatrzask. Wykonane z tworzyw przeznaczonych do kontaktu z jedzeniem. Jest leciutkie – waży tylko 80 g. Wymiary: 17 x 13,5 x 6 cm. Wzory na wieczku spodobają się młodszym i starszym dzieciom.
 
śniadaniówka do szkoły z emotikonkami

Śniadaniówka FC Barcelona, 23 zł

W komplecie z bidonem – także ze zdjęciem drużyny piłkarskiej. Bidon i pudełko wykonane z tworzyw przystosowanych do przechowywania żywności. Pudełko jest jednokomorowe i ma wymiary 18 x 12 x 6 cm. Wieczko zamyka się na dwa zatrzaski. Bidon ma pojemność 520 ml i ustnik z blokadą zapobiegającą wylewaniu się płynów.
śniadaniówka do szkoły FC Barcelona

Komplet z kotkiem, 24 zł

Pudełeczko ma całkowicie zdejmowaną przykrywkę mocowaną na wcisk. Dolna część jednokolorowa, a na wieczku szary kotek opierający łapki na aparacie foto. Bidon ma pojemność 500 ml. Dolna jego część może służyć za kubeczek. Górna, zakręcana, wyposażona jest w ustnik z wężykiem. Bidon ma paseczek. Pudełko i bidon wykonane z bezpiecznych dla dzieci tworzyw.
 
śniadaniówka do szkoły z bidonem i kotkiem

Torba Trunki, 45 zł

Torba ma właściwości izolujące. Jest łatwa do utrzymania w czystości i ma poręczny pasek, dzięki czemu można ją nosić jak torebkę, albo jak plecaczek. Bardzo pojemna – 3,5 l. Ma dodatkową kieszonkę na wkłady chłodzące oraz plakietkę z miejscem do podpisania nazwiskiem właściciela.
śniadaniówka do szkoły torba trunki

Torba śniadaniowa Pusheen, 60 zł

Torba jest termoizolacyjna i dwukomorowa – obie komory zamykane na zamek błyskawiczny. Pomieści kanapki, owoce i niewielki napój. Całość ma kształt miniplecaka i wygodny uchwyt. Wymiary: 20 x 22 x 12 cm. Na froncie trzy postacie uwielbianych przez dzieci kotów Pusheen.
śniadaniówka do szkoły Pusheen

Wesołe pudełko Skip Hop, 60 zł

Całkowicie zdejmowana przykrywka z silikonową uszczelką i zatrzaskiem. Można myć w zmywarce. Tworzywo, z którego wykonano śniadaniówkę nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. W komplecie poza pudełkiem jest minipudełeczko z przykrywką na mniejsze przekąski (mieści się w głównym pudełku). Wymiary: 17 x 13 x 5 cm.
 
śniadaniówka do szkoły skip hop

Pudełko Boon, 100 zł

Śliczne i praktyczne pudełko dla chłopca i dziewczynki. Wieczko jest zdejmowane i mocowane na dwa zatrzaski. Wewnątrz dodatkowy pojemnik z przykrywka i przegródką oraz pojemniczek na lód.  Na wieczku silikonowa ozdoba imitująca wzór skorupy ślimaka – można pod nią wsunąć np. serwetkę lub sztućce. Pudełko wykonane z bezpiecznych tworzyw. Najlepiej myć ręcznie.
 
śniadaniówka pudełko boon
  [content:0_25813,0_25812,0_25809,0_25799:CMNews]

 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy