Co oznacza sen o dziecku? Znaczenia snów, w których pojawiają się dzieci

Dziecko bardzo często pojawia się w snach ciężarnych i matek. Sennik podaje wiele znaczeń symbolu, jakim jest obecność dziecka w marzeniach sennych. W zależności od kontekstu znaczenia te znacznie się od siebie różnią. Wyjaśniamy, kiedy sen o dziecku może zapowiadać szczęście, a kiedy jego brak.
Sen o dziecku lub dzieciach zwykle ma pozytywne znaczenie. Dziecko jest symbolem nowych możliwości, szans na dalszy rozwój, a także życiowego powodzenia. Wiele zależy jednak od okoliczności, w jakich występuje widziane we śnie dziecko. 

Wyjaśniamy, jakie znaczenia mogą mieć sny, w których pojawiają się dzieci.

Sennik: sen o dziecku – znaczenie

Sny o dzieciach często przytrafiają się kobietom, które marzą o posiadaniu potomstwa. Wtedy można interpretować je jako głos podświadomości przypominający o niespełnionym marzeniu.

Jeśli nie spodziewasz się dziecka, ani nie jesteś matką, ale śni ci się dziecko, może to symbolizować zbyt pośpieszne wkroczenie w dorosłość. Według sennika, sen o dziecku może oznaczać za szybkie rozpoczęcie dorosłego życia. Dziecko może być tu interpretowane jako przedwczesne utracenie dzieciństwa i tęsknota za nim. 
​Według znawców tematyki snów, każdy sen należy rozpatrywać indywidualnie, poprzez analizowanie doświadczeń z własnego życia. Sny są ważne, bo pokazują, czego potrzebujemy, o czym marzymy lub z czym się borykamy. To ważny głos podświadomości. Opisane w senniku znaczenie snu może być dla ciebie sugestią lub podpowiedzią, ale nie traktuj go zbyt dosłownie – najważniejsza jest twoja refleksja nad własnymi emocjami.

Poniżej prezentujemy znaczenia różnych snów, w których występuje dziecko. 

Sen o dziecku na rękach

Taki sen jest wróżbą bogactwa. Jeśli śnisz o dziecku na rękach, jest to dla ciebie dobry znak! Spodziewaj się napływu gotówki oraz licznych powodzeń w sferze materialnej!

Sen o chorym dziecku

Według sennika chore dziecko pojawiające się we śnie może oznaczać problemy finansowe lub brak powodzenia w finansach. Jeśli śnisz o chorym dziecku, które boryka się z problemami zdrowotnymi, może być to dla ciebie sygnał, że wkrótce nastąpią kłopoty z przypływem gotówki.

Sen o płaczącym dziecku

Sennik interpretuje płaczące dziecko jako problemy, które niełatwo rozwiązać. Jeśli zmagasz się z rodzinnymi niesnaskami, konfliktem w pracy czy kryzysem w związku i śnisz o płaczącym dziecku, to znak, że o porozumienie może być trudno. 

Sennik – umierające dziecko

Sen o chorym dziecku może oznaczać jakąś stratę, problemy finansowe lub chorobę wśród najbliższych osób. Może to być jednak też znak, by przeanalizować swoją sytuację materialną lub zadbać o swój stan zdrowia (lub swoich bliskich).

Sen – dziecko w wózku

Jeśli śnisz o dziecku, które pojawia się w wózku, możesz patrzeć w przyszłość z optymizmem! Taki sen oznacza, że czekają cię dobre zmiany zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. To zapowiedź nowych możliwości lub szczęśliwego finału projektu, nad którym pracujesz!

Sen o małym dziecku 

Sen o małych dzieciach, które bawią się i śmieją, może oznaczać po prostu radość, zadowolenie z życia, a także życiowy optymizm, który nie odpuszcza nawet w trudnych sytuacjach!

Sen o urodzeniu dziecka

Sen o urodzeniu dziecka oznacza nowe możliwości w twoim życiu i szanse na rozwój. Może być też zapowiedzią tego, że uda ci się pomyślnie skończyć projekt, nad którym długo pracujesz.

Sen o poszukiwaniu dziecka

Sen o poszukiwaniu dziecka symbolizuje spychanie na dalszy plan swoich potrzeb i marzeń. Dzieje się tak, gdy dana osoba nie stawia siebie na pierwszym miejscu, a stale myśli o innych. Samemu jednak trzeba dojść do tego, o jakie pragnienia może chodzić.

Dzieci bawiące się we śnie

Bawiące się dzieci symbolizują powodzenie w życiu osobistym. Jest to zapowiedź dobrego czasu, przepełnionego szczęściem i harmonią. Taki sen wróży również dobre zdrowie i brak poważnych problemów.

Sen o cudzym dziecku

Sen o cudzym dziecku zwiastuje gotowość do zaangażowania się w relacje z bliską osobą. Dla samotnych może być zapowiedzią wkroczenia w związek. Dla osób, które mają już partnera, to znak, że mogą szukać w nim oparcia.

Sen o trzymaniu małego dziecko na rękach

Sen, w którym trzymamy na rękach małe dziecko, jest dobrą wróżbą. Osoba, której przyśni się taka sytuacja, powinna interpretować ją jako zapowiedź powodzenia w kwestiach materialnych. Sen może też oznaczać zmianę pracy na lepiej płatną, podwyżkę lub ofertę dodatkowej pracy.

Sen o swoim dziecku

Sen o swoim dziecku jest zapowiedzią dobrych wydarzeń, które będą miały miejsce w niedalekiej przyszłości.

Sen o dziecku – dziewczynce

Kiedy we śnie w roli głównej pojawia się mała dziewczynka, oznacza to, że należy zadbać o relacje rodzinne i z przyjaciółmi. Bawiąca się dziewczynka może z kolei symbolizować tęsknotę za beztroskim życiem. Sen może też oznaczać strach przed światem lub otwarcie się na niego (zależnie od charakteru).

Sen o małym chłopcu

Mały chłopiec pojawiający się we śnie symbolizuje powodzenie i siłę w dążeniu do celu. Oznacza też świadomość celów i wróży udaną ich realizację.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 0 na 0 głos

Zobacz także

Popularne tematy