GRY
 
 

"Sny Smacznych Misiów"

"Sny Smacznych Misiów" to kontynuacja pogodnych opowiastek o trzech sympatycznych niedźwiadkach i ich mamie. Misie: Bursztynowy, Śmietankowy i Czekoladowy opowiadają nam swoje sny.

To cudowne opowieści o skakaniu po chmurach, budowaniu śniegowych pałaców, pałaszowaniu niezliczonej ilości mufinek, stefanek i innych smakołyków, o blasku jantaru, a nawet o sławie. Misie śnią o nieograniczonej swobodzie i wiecznej zabawie. Jednak mimo że we śnie spełniają się wszystkie ich zachcianki, czegoś im brakuje. I jak to zazwyczaj bywa, sny kończą się przebudzeniem, a Misie odnajdują to, czego nie znalazły w sennych marzeniach. Jest też sen mamy niedźwiedzicy – Łakotki. Mama Misiów, zmęczona wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu, śni o tym, że znów jest piękną, młodą, wolną niedźwiedzicą. Czy jest szczęśliwa? Czy chciałaby, aby jej sen się ziścił?

Marta Łosiak (autorka książeczki) po raz kolejny przekonuje, że można pisać dla dzieci o rzeczach ważnych – takich jak miłość, przyjaźń, szacunek dla innych – w sposób lekki i pogodny, bez egzaltowanego patosu, prosto i mądrze. "Sny Smacznych Misiów" to lektura, którą zrozumie najmłodszy Czytelnik, a starszy po prostu się nią zachwyci.
Tak jak w pierwszej części pt "Smaczne Misie", tak i w tej prezentujemy niepospolite i wyjątkowe ilustracje. Smaczne obrazki wyjaśniają też trudniejsze pojęcia, bo opowiastki zakończone są plastycznym słowniczkiem.

Gorąco zachęcam do poznania bajkowego świata małych niedźwiadków. Bo choć bohaterowie opowiastek są wymyśleni, ich przeżycia i przygody zadziwiająco przypominają poczynania naszych dzieci. A dzieci są, jak Smaczne Misie: rosną, zmieniają się ich potrzeby, rodzą się nowe oczekiwania i nowe sposoby na odkrywanie świata.

Beata Rudzińska, wydawnictwo AMEARedakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj