Solarium a karmienie piersią
fot. AdobeStock

Czy można korzystać z solarium w czasie laktacji?

Chciałabyś mieć piękną opaleniznę przez cały rok, nie tylko latem i myślałaś o tym, żeby pójść na solarium? Tylko czy jest to bezpieczne, skoro karmisz piersią? Dowiedz się!
Milena Oszczepalińska
Solarium a karmienie piersią
fot. AdobeStock
Przyszłe mamy powinny unikać opalania w solarium, gdyż w ciąży zbyt duże podnoszenie temperatury ciała nie jest wskazane. A czy po porodzie można wreszcie zacząć się opalać, czy lepiej poczekać do końca karmienia piersią? To pytanie zadaje sobie wiele młodych mam, które chcą cieszyć się ciemniejszym odcieniem skóry nie tylko po wakacyjnym wyjeździe. A więc jak to jest, czy solarium jest bezpieczne w trakcie laktacji, czy nie? Dowiedz się!

Solarium a karmienie piersią

Solarium nie wpływa na karmienie piersią i nie jest też jakoś bardziej niebezpieczne w okresie laktacji. W ciąży było zakazane, ale teraz możesz z niego korzystać. Powinnaś pamiętać jednak, że ta forma opalania zawsze zwiększa ryzyko wystąpienia czerniaka i przyspiesza starzenie się skóry. Nie powinnaś więc zapominać o specjalnych preparatach do opalania. A może zamiast sztucznych lamp wybierzesz opalanie natryskowe? To bezpieczniejsza forma opalania, którą mogą stosować także przyszłe mamy.
Redakcja poleca: Czego brakuje w diecie kobiet karmiących piersią? - film
Niestety, kobiety karmiące piersią nie odżywiają się dobrze... Badania wykazały, że całkiem niepotrzebnie wykluczają ze swojej diety niektóre produkty - i choć robią to w trosce o dziecko, to nie jest to korzystne. Zobacz, co możesz poprawić w swojej diecie, jeśli karmisz piersią.

Czy korzystanie z solarium wpływa na laktację?

Nie, opalanie w solarium w żaden sposób nie wpływa na mleko w piersiach. Nie powoduje, że jest go mniej lub więcej, nie zmienia też jego smaku czy konsystencji. Laktacja przebiega niezależnie od tego, czy mama karmiąca korzysta z dobrodziejstw sztucznego słońca, czy też nie.

Na co zwracać uwagę, opalając się w solarium, gdy jest się matką karmiącą?

Piersi w trakcie laktacji są wyjątkowo wrażliwe, a do tego wymagają szczególnej ochrony. W trosce o to, by nie doszło do żadnych poparzeń lub zmian skórnych, przed włączeniem lamp do opalania powinnaś przykryć brodawki, np. wacikiem. Możesz też opalać się w biustonoszu.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy