Solilandia - wyprawa do podziemnej krainy

To nie tylko książka. To prawdziwa przygoda w podziemnej krainie. Idealna wprost na wakacje z kilkulatkiem.
To nie tylko książka. To prawdziwa przygoda w podziemnej krainie. Idealna wprost na wakacje z kilkulatkiem i starszym dzieckiem.

Solilandia to podziemne królestwo, które zamieszkują sprytne skrzaty solne, zwane soliludkami. Dzięki baśniowym soliludkom dzieci poznają legendę o pierścieniu księżnej Kingi oraz uczą się, że warto być odpowiedzialnym i zawsze mówić prawdę.

Dodatkowymi atutami książki są przepiękne, kolorowe ilustracje oraz płyta CD. Na płycie dziecko obejrzy krótki filmik o Solilandii i teledysk, nauczy się piosenki, posłucha fragmentów książki czytanych przez autorkę, bliżej przyjrzy się bohaterom książki, ułoży puzzle albo rozwiąże quiz, a także przejrzy galerię zdjęć z Kopalni Soli w Wieliczce.

Serii towarzyszy strona internetowa www.solilandia.pl oraz trasa turystyczna „Odkrywamy Solilandię” w Kopalini Soli „Wieliczka”. Podczas 2,5 godzinnej wędrówki po podziemiach najmłodsi nie tylko zwiedzają kopalnię, ale również przenoszą się w świat baśni. Podczas tej podróży poznają Skarbnika, soliludka, szukają śladów solizaura i solonia. Na dzieci czeka moc atrakcji, konkursów i niespodzianek.

Beata Kołodziej, Solilandia, Wyprawa do Kryształowej Groty (cz.1), Pamiętnik wielickiego skrzata (cz.2), wyd. Zielona Sowa


Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy