policja pijani rodzice
fot. Fotolia

Spacer z noworodkiem? Świetny pomysł, ale nie o drugiej nad ranem!

Policja była zaskoczona, gdy zatrzymała rodziców, którzy spacerowali z 2-tygodniowym dzieckiem w środku nocy. Jaki był powód?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
policja pijani rodzice
fot. Fotolia
Co zazwyczaj robią rodzice z takim maluszkiem? Uczą się  karmienia, kąpania, przewijania. Rzadko zdarza się, by od razu decydowali się na dłuższe spacery i to tylko wtedy gdy jest dobra pogoda. Ci rodzice postanowili jednak zabrać swoje 2-tygodniowe dziecko na spacer przy blasku księżyca.

Dokąd szli?

Zapewne nie zdawali sobie do końca sprawy, gdyż oboje najzwyczajniej w świecie byli pijani. Kobieta miała 1,5 promila, a jej partner prawie 2,6 ! To cud, że napotkali patrol policji i dziecku nic się nie stało. Natychmiast zostało odwiezione do szpitala, by sprawdzić jego stan zdrowia. 

Po co rodzice wyszli na "przechadzkę"? Z ich relacji wynika, że szukali sklepu monopolowego, by dokupić alkohol na dalszą libację. Postanowili być "odpowiedzialnymi" rodzicami i nie chcąc zostawić noworodka samego w domu, zabrali go po prostu ze sobą. 
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.

Kara dla rodziców, czy dziecka?

Co ich teraz czeka? Oczywiście mogą zostać pozbawieni praw rodzicielskich, a dodatkowo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Trudno orzec jaką powinni otrzymać karę, by dostać nauczkę na całe  życie. Przerażające jest, że ludzie którzy nie mogą mieć dzieci z różnych powodów i którzy marzą o takim maluszku, muszą patrzeć jak ktoś marnuje życie dzieci poprzez własną głupotę i słabości. Dzieci odbierane rodzicom oczywiście mają szansę, że znajdą kochających rodziców adopcyjnych, ale często też przez długie lata oczekują w domu dziecka na odrobinę miłości. Czują się porzucone, zranione, niczyje. Dobrze, że są odbierane rodzicom, którzy narażają ich życie i zdrowie, ale ich egzystencja nie staje się poprzez to lepsza. Myślimy o tych dzieciach przez chwilę, a potem wszyscy zapominamy i nie śledzimy, co się dzieje z nimi później.

Nie ma dobrej rady, jak rozwiązywać takie sprawy. To sędziowie zgodnie w własnym sumieniem, muszą zdecydować, co będzie najlepsze dla dziecka. To oni muszą wziąć na swoje barki ciężar odpowiedzialności za życie wielu rodzin. 

Przeczytaj także: Pijana matka z rocznym dzieckiem na lotnisku!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy