GRY
 
 

Spacerowy poradnik

Choć jeszcze nie jest bardzo ciepło, to w powietrzu już czuć zmiany. Zmienia się pogoda i... pielęgnacja maluszka.

dziecko, spacer, trawa, wiosna
Po sennych zimowych miesiącach wreszcie wraca nam energia, ochota na długie spacery i harce z maluchem na świeżym powietrzu. Ale wiosna ma też swoje ciemne strony – częste kaprysy pogody i epidemie przeziębień. Podpowiemy ci, jak pielęgnować malca, by przez całą wiosnę tryskał humorem i cieszył się zdrowiem!

A jak apaszka
Na szalik jest już za ciepło, ale goła szyja to murowane przeziębienie albo angina. W kwietniu może jeszcze mocno zawiać, dlatego zawiąż malcowi pod szyją bawełnianą chusteczkę.

B jak butki
Idealnym rozwiązaniem są trzewiczki z naturalnej skóry albo buty z nieprzemakalnych materiałów, które przepuszczają powietrze. Pamiętaj, że butki dla maluszka muszą mieć wysoką cholewkę sięgającą nawet ponad kostkę i szerokie noski. Warto też, aby wiosenne trzewiczki miały podszewę w „traktorek“, dzięki czemu będą dobrze chroniły stopę malca przed zimnem.

C jak cebulka
Czyli sposób ubierania malca. Zasada jest taka: malucha ubieramy w kilka warstw ubranek, ale cienkich i przewiewnych. Powietrze między warstwami chroni przez zimnem. Smykowi, który siedzi w wózku, zakładaj jedną warstwę więcej niż sobie,
zaś chodzący maluch powinien być ubrany tak samo jak ty. Wybieraj ubranka wykonane z naturalnych materiałów.

H jak hartowanie
Już od jesieni malec przebywał przede wszystkim w zamkniętych, ogrzewanych pomieszczeniach, a to nie sprzyjało jego zdrowiu. Na szczęście teraz, kiedy jest ładniejsza pogoda, możesz zacząć wzmacniać malca. Nie ubieraj go zbyt ciepło i spaceruj z nim przynajmniej przez dwie godziny dziennie. Wychodzenie na dwór pomaga maluszkowi przyzwyczajać się do zmian temperatury. Dzieci, które regularnie spacerują, rzadziej się przeziębiają, a ich organizm jest silniejszy.

J jak jedzenie w plenerze
Sezon piknikowy czas zacząć! Jeśli maluch ssie pierś, możesz karmić go prawie wszędzie: znajdź tylko zaciszną ławeczkę. Jeśli podajesz dziecku sztuczne mleko zabierz na spacer pojemniczek z mlecznym proszkiem i butelkę z ciepłą wodą (przyda się termoopakowanie na butelkę. Ponadrocznemu smykowi wystarczą chrupki i soczek w kubku z rurką.

K jak kleszcze
Tak, tak, już są! Dlatego zawsze po spacerze oglądaj ciało malca. Jeśli zauważysz, że w skórę wbił się kleszcz, wyjmij go pęsetą lub specjalnym przyrządem. Planujesz urlop w lesie? Rozważ z lekarzem szczepienie przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu (dopiero po kilku tygodniach od szczepienia smyk nabierze odporności).

K jak krem z filtrem
Pamiętaj, że nawet kwietniowe słońce może mocno opalić cieniutką skórę bobasa. Dlatego stosuj krem zawsze, zanim wyjdziesz z maluszkiem na spacer. Zawarty w kremie filtr chroni przed szkodliwym promieniowaniem, a dodatkowe składniki nawilżają naskórek dziecka. W pierwszych miesiącach po porodzie, smaruj malca smaruj kremami „na każdą pogodę“, które zapewniają skórze ochronę zarówno przed słońcem, jak i przed wiatrem.

S jak spacery
Jeśli jest ciepło, najlepiej, aby niemowlę było na dworze dwa razy dziennie, po godzinie albo dwie. Jeśli planujesz dłuższą wyprawę, zabierz ze sobą dodatkowy kocyk, ubranko, pieluszkę na zmianę, krem na odparzenia i chusteczki do mycia pupy. Tak na wszelki wypadek.

W jak wózek
Jeśli smyk potrafi już siedzieć, wiosna to idealny moment, by przesadzić go z gondoli do spacerówki. Wybierz lekki model ze skrętnymi kółkami, który łatwo się składa i prowadzi.
Redakcja poleca: Poznaj najciekawsze zabawki do kąpieli polecane przez Mamissima – film
Zobacz przegląd zabawek kąpielowych dla dzieci od malucha do przedszkolaka, dzięki którym wieczorny rytuał stanie się prawdziwą morską przygodą!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj