śpi, ze, mną, w, łóżku, dziecko

Śpi ze mną w łóżku

Czy zabieranie dziecka do swojego łóżka jest dla niego dobre? Mówi psycholog.
Konsultacja: Bożena Cieślak-Osik, położna, psycholog
śpi, ze, mną, w, łóżku, dziecko
Asia ma trzy miesiące i sama zasypia w łóżeczku. Gdy karmię maleńką w nocy, kładę ją obok siebie. Zostaje ze mną do rana. Czy to źle? Gosia

Nie ma nic złego w braniu maleństwa do swojego łóżka! Karmienie dziecka na posłaniu rodziców i wspólne zasypianie jest bardzo wygodne. Jednak trzeba się liczyć z pewnymi konsekwencjami: maluch może później mieć problemy z zasypianiem bez mamy.

I jeszcze coś... To, że córeczka sama zasypia w łóżeczku, świadczy o jej samodzielności. Niestety, szybko nauczy się, że można spać w dorosłej sypialni, i niechętnie zrezygnuje z tej przyjemności – oduczanie może trwać długo i kosztować sporo nerwów. Dlatego, zabierając małą na nocne karmienie, trzeba o tym pamiętać. I zdecydować, co jest lepsze.
Redakcja poleca: Kupujemy krzesełko do karmienia - film
Po ukończeniu szóstego miesiąca życia dziecka stajesz przed wyborem krzesełka do karmiena. Podpowiadamy, jak wybrać krzesełko dla niemowlaka.
Bożena Cieślak-Osik
Konsultacja: Bożena Cieślak-Osik, położna, psycholog

Pracuje w Szpitalu Klinicznym WUM w Warszawie. Jest jedną z pierwszych w Polsce trenerek oceniających niemowlęta według skali Brazeltona.

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy