dziewczynka przebrana za czarownicę zagląda do dyni
fot. AdobeStock

Jak dobrze wyciąć wzór na dyni? Musisz mieć odpowiedni sprzęt!

Okazuje się, że wcale nie tak łatwo wycina się wzór na dyni, by zrobić lampion na Halloween. Jeśli robisz to z dziećmi, poziom trudności wzrasta. Oczywiście wasze dynie nie muszą być idealne, ale warto, zabrać się za to porządnie. Jak zrobić to szybko, łatwo i bez pomyłek?
Weronika Zagojska
dziewczynka przebrana za czarownicę zagląda do dyni
fot. AdobeStock
W zeszłym roku zabrałam się z córeczką za wycinanie wzoru na dyni bez żadnego przygotowania. Co w tym może być trudnego? - myślałam. Narysowałam pisakiem zębaty uśmiech, oczy i nos - byłam zachwycona. Okazało się jednak, że po linii czarnego pisaka nie tak łatwo wcale wycinać, a wzór był zbyt skomplikowany i niezbyt równy. Pisak był też widoczny, musiałam potem go zmywać i szorować (nie każdy pisak też w ogóle pisze po śliskiej skórce...). Dodatkowo nóż wcale nie chciał ciąć po twardej skórce. W tym roku postanowiłam, że od razu przygotuję sobie gotowe szablony, dzięki którym pójdzie nam o wiele sprawniej! I wam też je polecam. Kosztują grosze, a ratują lampion przed mało estetycznym wykonaniem.

Narzędzia do wycinania dyni

Co jeszcze może się przydać, by precyzyjnie i wygodnie móc wycinać halloweenową dynię? Odpowiednio ostry i wąski nóż. Ale to nie wszystko! Ważne jest także, by wybrać... odpowiedni gatunek dyni! Nie może mieć zbyt twardej skóry, wówczas bardzo trudno jest wyciąć na niej cokolwiek i dzieci mogą być rozczarowane i zniechęcone taką zabawą. Można wybrać odmianę dyń - dynia Halloween - z niej daje się zrobić najpiękniejsze lampiony.
Dzięki wycinaniu w dyni mamy zapewnioną wyjątkowo edukacyjną i fajną zabawę dla dzieci, a jednocześnie mamy w efekcie tanią i bardzo atrakcyjną ozdobę na Halloween, która rozjaśnia wieczór. Dzieci to uwielbiają! Moja córeczka była w zeszłym roku po prostu zachwycona dyniowym łagodnym stworem, który świeci w ciemności. Ale dla bezpieczeństwa użyliśmy nie świeczki, a małej latarki! Warto o tym pamiętać. Dla tego uśmiechu i ekscytacji zawsze warto to zrobić! Nie tylko halloweenowe święto lubi dynie, u nas co roku jest Święto Dyni i Ziemniaka w przedszkolu. Więc bez wycinania w dyniach i ziemniakach ani rusz! To świetna zabawa dla małych i dużych!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak wyciąć dynię na Halloween? - film
Zobacz, jak krok po kroku zrobić lampion z dyni na Halloween. To jedna z najbardziej efektownych dekoracji, która robi największe wrażenie na dzieciach.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj