GRY
 
 

Będziesz zaskoczona – dajesz swojemu dziecku więcej, niż myślisz!

Boisz się, że spędzasz z dzieckiem za mało czasu? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość.

Mama spędza czas z dzieckiem
fot. Fotolia
Myślisz, że nie poświęcasz swojemu dziecku wystarczająco dużo czasu? Okazuje się, że spędzasz z nim więcej czasu, niż twoi dziadkowie z twoją mamą, gdy była dzieckiem...

Współcześni rodzice spędzają z dzieckiem więcej czasu

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego postanowili sprawdzić, kto spędzaj więcej czasu z dziećmi: współcześni rodzice czy rodzice w latach 60. Autorka badania, dr Judith Treas, przyznaje, że wyniki okazały się zaskakujące. Wydawałoby się, że dzisiejsi rodzice są lepiej wykształceni, bardziej skoncentrowani na karierze i mają więcej pieniędzy, dzięki którym mogą opłacać opiekunki, przez co spędzają z dziećmi mniej czasu. Nic bardziej mylnego! Według badań przeprowadzonych na grupie ponad 68 tys. kobiet, w 1965 roku mamy spędzały z dziećmi średnio 54 dni minuty dziennie. W 2012 roku spędzają aż 104 minuty! Współcześni ojcowie spędzają z dziećmi 59 minut dziennie, w 1965 roku spędzali zaledwie... 16 minut. Czy mimo wszystko nie dziwi was ta dysproporcja? Dzisiejsze kobiety pracują tak samo, jak mężczyźni, a jednak poświęcają dzieciom prawie 2 razy więcej czasu.

Zobacz także: Tata na 1 dzień przejął obowiązki mamy i... ma dość
Redakcja poleca: Ten film wyciśnie łzy u każdego rodzica – rodzicielstwo w 84 sekundach
Udaj się z nami w podróż zaczynająca się od 2 kresek na teście, zdjęcia z USG, a kończącą się gdy...

Czas spędzony z dzieckiem to nie tylko zabawa

W czas poświęcony dziecku wlicza się nie tylko wspólną zabawę czy czytanie książki przed snem. "Czas spędzony z dzieckiem to czas przygotowywania posiłków i przekąsek, czas karmienia, kąpania, przebierania pieluch, układania do snu, wstawania w środku nocy, opiekowania się, zabawy, zapewniania opieki medycznej, pomagania przy odrabianiu pracy domowej" – wyjaśnia dr Treas.

Ile czasu spędzasz z dzieckiem?

Według autorów badania, na takie wyniki ma wpływ wykształcenie obecnych rodziców. Im rodzice są lepiej wykształceni i bardziej świadomi, tym więcej czasu poświęcają dziecku. My jednak wierzymy, że to nie edukacja rodzica wpływa na czas spędzony z dzieckiem, a chęci i dobra organizacja. Znamy wiele mam, które mimo ukończenia studiów na prestiżowych uczelniach nie spędzają ze swoimi dziećmi tyle czasu, ile mamy bez dyplomu. Zgadzacie się z nami? ;)

Ile czasu wy spędzacie z waszymi maluchami?

Czytaj także: Matka Polka jest coraz starsza

źródło: thebump.com
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami