bliźniaki
fot. Fotolia

Razem się poczęły, razem siedziały w brzuchu, a jednak nie będą równolatkami

Tego dnia nigdy nie da się zaplanować w 100 procentach. Te maluszki spłatały porządnego figla i postanowiły się rozdzielić tak, że jedno urodziło się o rok starsze od drugiego. Zobacz jakie niespodzianki dzieją się na porodówkach w Sylwestra.
Agnieszka Majchrzak
bliźniaki
fot. Fotolia
Narodziny dziecka są niezapomnianym przeżyciem dla każdego rodzica. Poród w Sylwestra to dodatkowe emocje, kończy się stary rok, lada moment nowy - nowe plany, marzenia. Dla tej mamy jej dzidziusie przygotowały dodatkowe niespodzianki. Wszystko dlatego, że jedno z bliźniaków urodziło się w 2017 roku, a drugie w 2018 roku.

Niezwykła data urodzin

Maria Esperanza Flores Rios przyjechała do szpitala Regional Medical Centre w kalifornijskim Delano w Sylwestra około godziny 19. Poród przebiegał bardzo sprawnie, tak, że już po kilku godzinach, w okolicach północy dzieci zaczęły się witać ze światem. I tu pokazały swój charakter – synek Jaquin przyszedł na świat dwie minuty przed północą o godzinie 23.58, zaś córeczka Aitana zdecydowała się już na nowy rok i powitała świat kwadrans po północy o godzinie 00.16.
Chłopiec urodził się w wyniku naturalnego porodu, zaś dziewczynka za pomocą cesarskiego cięcia. Dla personelu szpitala okazało się to także niezwykłym przeżyciem, które postanowiono uwiecznić pamiątkowym zdjęciem. Szpital poinformował, że Jaquin był ostatnim dzieckiem, które urodziło się w hrabstwie Kern w 2017 roku, a jego siostra Aitana pierwszym, które urodziło się w 2018 roku.
Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.

Bliźnaki rozdzielone, to lepiej czy gorzej dla nich?  

Ciepło pisałam tę informacje, bo tak się akurat składa, że też rodziłam dziecko w noc sylwestrową. W moim przypadku lekarze dwoili się i troili, aby przetrzymać córeczkę, tak aby już urodziła się w nowym roku. Po co ma być najmłodsza w klasie – pytali? Sama też uznałam, że 1 stycznia będzie lepszą datą niż 31 grudnia.

Bliźniaki Jaquin i Aitana za swoją mamę rozstrzygnęły taki problem i same zdecydowały. Może dzięki temu, że metrykalnie dzieli je rok różnicy nie będą w tej samej grupie przedszkolnej, klasie i unikną problemu wielu bliźniaków wiecznego porównywania ze sobą. Może to rozdzielenie w czasie porodu pozwoli im po prostu być bratem i siostrą, a nie bliźniakami, które często trudno odróżnić od siebie. Czas pokaże!

Źródło: The Independent

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy