GRY
 
 

Chodź na słówko - spektakl dla dzieci, 30.06, Poznań, Malta

Zapraszamy na spektakl dla dzieci na Malcie w Poznaniu.

spektakl, chodź na słówko
CHODŹ NA SŁOWKO podczas FESTIWALU MALTA
 
30 czerwca 2013, niedziela, godz. 10.00 i 14.00
 
U progu wakacji Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza na ostatnie w tym sezonie spektakle „Chodź na słówko”. Przedstawienie zrealizowane przez Jerzego Moszkowicza, według tekstu Maliny Prześlugi, przeznaczone jest dla widzów od 8 lat, lecz jego humor i przesłanie doskonale trafia również do rodziców. Najbliższe spektakle, odbędą się w ramach Malta Festival i zagrane zostaną w wyjątkowym miejscu – na dziedzińcu Szkoły Baletowej. Spektakl w swojej formie nawiązuje do tradycji komedii dell’arte, dla której to właśnie scena pod gołym niebem była najczęstszym miejscem wystąpień. 
 
„Chodź na słówko”  dotychczas było entuzjastycznie przyjmowane przez dzieci, dorosłych, jak i krytykę teatralną. Wspaniałe role wykreowali aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu: Anna Mierzwa, Radosław Elis i Michał Kocurek.
 
Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały źle wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jak osiągnąć swoją właściwą osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz… czy powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby im pomóc w osiągnięciu celu, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań, wiedzie ich ku zaskakującemu rozwiązaniu. 
 
Przedstawienie zostało zakwalifikowane do finału 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
 
30 czerwca, niedziela, godz. 10.00 i 14.00
Bilety w cenie 15 zł dostępne w sprzedaży internetowej i punktach sieci Eventim (np. w empiku)
www.csdpoznan.pl
www.malta-festival.pl
 
Malina Prześluga 
„Chodź na słówko”
 reżyseria: Jerzy Moszkowicz
 
scenografia: Jacek Zagajewski
muzyka: Mariusz Matuszewski
W nagraniu muzyki udział wzięli: Andrzej Mazurek (instrumenty perkusyjne), Jerzy Moszkowicz (drumla), Wiesław Prządka (akordeon), Dariusz Rybacki (fagot), Maciej Słomian (trąbka).
 
Konsultacja choreograficzna: Juliusz Stańda
Producent: Wojciech Nowak
Asystentka reżysera: Agata Felikszewska-Igiel
 
występują:
Anna Mierzwa
Radosław Elis
Michał Kocurek
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj