GRY
 
 

Tymoteusz i Psiuńcio - spektakl dla dzieci, od 10.05, Sosnowiec

Zapraszamy do Teatru Zagłębia na spektakl dla dzieci.

teatr zagłębia, teatr, logo
„TYMOTEUSZ I PSIUŃCIO” 
na BABY SCENIE Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie
 
W Teatrze Dzieci Zagłębia trwają przygotowania do nowego spektaklu pt. "Tymoteusz i Psiuńcio" adresowanego dla dzieci w wieku 0,6 do 5 lat. Premiera 10 maja (w piątek) o godzinie 17.00. To już trzeci tytuł BABY SCENY! Serdecznie zapraszamy. 
 
Spektakl opowiada o przygodach małego i rezolutnego Misia Tymoteusza Rymcimci, który zostaje wyprawiony po zakupy. W trakcie wykonywania tego zadania przytrafi mu się wiele przygód, ale najważniejszą z nich będzie nawiązanie przyjaźni z psem. Czy Miś Tymoteusz może zaprzyjaźnić się Psiuńciem? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w  nowym spektaklu TDZ. 
 
Jedna z najpopularniejszych polskich sztuka dla dzieci autorstwa Jana Wilkowskiego zaprezentowana zostanie w interesującym wymiarze scenograficznym - tłem przygód Misia Tymoteusza będą klocki o kształtach figur geometrycznych. Przestrzeń ta nie będzie jednak statyczna - jej przeobrażeń na oczach dzieci będą dokonywać aktorzy, którzy zapoznają także młodych widzów z nazwami i właściwościami figur. 
 
Tym razem Teatr Dzieci Zagłębia wyprodukował spektakl, który jest częścią akcji "BEZPIECZNY PIES" prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Rottweilerom ROTT.PL. Akcja, której partnerem jest między innymi Wojewódzka Komenda Policji w Katowicach ma na celu uświadamianie młodych ludzi i nie tylko jak postępować z psami w domu a także poza nim. Nasz spektakl pełni w całej akcji bardzo ważną rolę, ponieważ dzieci poprzez udział w nim od najmłodszych lat uczą się jak podchodzić do psów, sprawy ich bezdomności oraz wielu aspektów bezpieczeństwa z tym związanych. Po każdym przedstawieniu odbywać się będzie krótkie spotkanie z wolontariuszem Stowarzyszenia, który opowie dzieciom o podstawowych zasadach postępowania z psami.  
 
Spektakl sfinansowano z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
 
Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie 
BABY SCENA
 
Jan Wilkowski
"Tymoteusz i Psiuńcio"
Reżyseria: Adam E. Kwapisz
Scenografia: Daniel Szymański, Lucyna Mroczek-Szymańska
Muzyka: Michał Kowalczyk 
Występują: Joanna Rząp, Adam E. Kwapisz, Jacek Mikołajczyk.
Premiera: 10 maja 2013 r.
 
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj