GRY
 
 

Zielony wędrowiec - spektakl dla dzieci, Rybnik, 21.04

Zapraszamy na spektakl do teatru w Rybniku.

zielony wędrowiec, teatr
W cyklu BAJKOWA NIEDZIELA
 
Dom Kultury  Rybniku-Boguszowicach serdecznie zaprasza na spektakl bajkowy   
 
ZIELONY WĘDROWIEC
 
w wykonaniu Teatru Guziczek RCK
21 kwietnia 2013 godz. 15.00 i 17.00
bilet: 8 zł
 
„Zielony wędrowiec” to poetycka, nasycona ciepłym humorem bajka o przyjaźni, ksenofobii, tolerancji i potrzebie marzenia. A także o sztuce bycia innym.
 
Jej bohater, Stworek – mieszkaniec szarej Stworii, pewnego ranka Budzi się zielony. Szara rzeka pokazuje mu jednak szare odbicie, bo Stworia nie zna innych kolorów. Stworek postanawia więc wyruszyć w świat na poszukiwanie zielonej rzeki, by na własne oczy zobaczyć swoją zieloność. Chce także udowodnić wszystkim szarym stworkom, że inne kolory istnieją. Jego niezwykła wędrówka będzie wiodła przez barwne krainy – od błękitnej po zieloną. A mieszkańcy każdej z nich powitają Stworka inaczej: w krainie błękitu będą chcieli na siłę uczynić go błękitnym; w krainie czerwieni powitają go jako kogoś wyjątkowego, godnego królewskiej korony; w krainie żółci – królestwie zabawy – Stworek zrozumie, że wszystkie kolory są równe; w krainie białej mgły zobaczy, że kolory potrafią też zniknąć; natomiast w krainie zieleni przestanie być wreszcie inny – będzie zielony jak wszyscy.
 
„Zielony wędrowiec” to dynamiczna rozśpiewana opowieść o inności, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o przyjaźni, a przede wszystkim… o podążaniu za marzeniami.
 
Reżyseria: Izabela Karwot, zespół
Scenariusz na podstawie tekstu Liliany Bardijewskiej
 
Scenografia, kostiumy: Agnieszka Kaczyńska
Muzyka: Jarosław Hanik
Reżyseria światła: Tomasz Porembski
 
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! Czy wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj