GRY
 
 

Brzydkie Kaczątko - spektakl dla dzieci - 21-27.03, Wałbrzych

Zapraszamy na spektakl Brzydkie Kaczątko w Wałbrzychu.

brzydkie kaczątko, wałbrzych, teatr
ŚWIĘTO TEATRU W LALKACH
 
Z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa (21 marca) oraz Międzynarodowego Dnia Teatru (27 marca) Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza widzów na najnowszy swój spektakl „Brzydkie Kaczątko”, który będzie można obejrzeć w dniach: 21-22.03, 26-27.03 o godz. 9.00 oraz 24.03 o godz. 12.30. 
 
Spektakl inspirowany jest historią Hansa Christiana Andersena o przemianie Brzydkiego Kaczątka w pięknego łabędzia. Uczy tolerancji i zwraca uwagę na problem odmienności i odrzucenia przez innych. Tytułowy bohater, nieakceptowany przez całą społeczność zwierząt ze względu na odmienny wygląd, podąża przez świat  w poszukiwaniu swojego w nim miejsca. Wędrówka ta okazuje się jednak drogą pełną bólu, cierpienia i zagubienia. Spośród wszystkich napotkanych osób tylko Kret niesie nadzieję na lepsze jutro, ponieważ uświadamia Kaczątku, że piękno drzemie w sercu  i liczy się tylko to, co w środku. 
 
Inscenizacja skonstruowana jest jako lekcja baletu, w którą wkomponowana została opowieść o Brzydkim Kaczątku. Uatrakcyjnia ją poruszająca muzyka, zaskakująca scenografia, nietuzinkowe kostiumy i precyzyjny ruch sceniczny. A historia Brzydkiego Kaczątka symbolizuje los każdej jednostki wyróżniającej się w grupie. 
 
„Brzydkie Kaczątko” wg H. Ch. Andersena
Scenariusz: Magda Żarnecka
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Krzysztof Domański
Ruch sceniczny: Piotr Soroka
Obsada: 
Karolina Gorzkowska, Anna Jezierska, Urszula Raczkowska, 
Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz 
 
Grupa wiekowa: od 5 lat 
Czas trwania spektaklu: 55 minut 
Cena biletu:
normalny – 16 zł,
ulgowy – 14 zł 
 
REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem oraz w każdy czwartek w godz. 10.00 – 11.00, 15.00 – 16.00: tel. 74 666 73 41 
 
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
ul. Buczka 16, 58-300 Wałbrzych
e-mail: kontakt@teatrlalek.walbrzych.pl
www.teatrlalek.walbrzych.pl
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj