GRY
 
 

"Cztery pory roku" w Teatrze Małego Widza – spektakl dla najmłodszych!

W niedzielę 29 czerwca 2014 roku na scenie Teatru Małego Widza, przy ulicy Jezuickiej 4 w Warszawie, odbędą się premierowe pokazy wyjątkowego spektaklu dedykowanego najmłodszym widzom (już od 1. roku życia). Będzie to barwne spotkanie z "Czterema porami roku", tańcem i muzyką Antonio Vivaldiego graną na żywą.

pory roku
fot. © klatki - Fotolia.com

"Cztery pory roku" to piękny, poetycki spektakl, który za pomocą tańca, obrazu i muzyki granej na żywo opowiada o tym, co najbardziej niesamowite i magiczne w otaczającym nas świecie, czyli o przyrodzie. O jej rytmie, o tym jak się zmienia, ile ma barw i odcieni, a także o tym, ile emocji wywołują te wszystkie zjawiskowe momenty.
Kochamy "wiosnę", mimo, że ciągle się spóźnia, wiecznie coś gubi i w ogóle jest trochę roztrzepaną wariatką. Kochamy "lato", które cudownie pachnie. Kochamy "jesień" za to, że pozwala się pluskać w kałużach, a "zimę" za to, że wygląda jak puchowa poduszka.
"Cztery pory roku" to zaproszenie w niecodzienną podróż dookoła dziecięcej codzienności, gdzie dni płyną wolno, a cały świat jest wypełniony małymi cudami ukrytymi w kwiatku i kałuży, w motylku, piórku, a nawet w zwyczajnym praniu rozwieszonym na strychu.
W tej podróży muzyka też nie jest zwyczajna, zabrzmią fragmenty koncertów skrzypcowych Antonio Vivaldiego, usłyszymy różne instrumenty – małe i duże, dziwne i zaskakujące.
Pomysłodawcą tego przedstawienia, a jednocześnie reżyserem spektaklu jest Agnieszka Czekierda. Występują: Lena Kowalska i Iza Lamik. Opracowanie muzyczne przygotowała Iza Lamik, a scenografią zajął się Andrzej Albin. Reżyserem światła jest Michał Foltak.
Spektakl będzie trwał około 30 minut, później planowane jest 15 minut zabawy. Spektakl dedykowany jest dzieciom w wieku 1-5 lat.

To już kolejna premiera Teatru Małego Widza skierowana do tych najmłodszych widzów w wieku 1-5 lat. W ciągu trzech lat działalności na deskach teatru zagrano 930 spektakli. Obecnie w repertuarze Teatru Małego Widza są spektakle dla dzieci od 1. roku życia oraz trzy przeznaczone dla tych nieco starszych widzów, czyli dzieci od 5. roku życia.
Teatr Małego Widza – to teatr zapachu, dźwięku i koloru, a nie skomplikowanych opowieści. Tu nie ma wierszyków, kukiełek czy morału powtarzanego cztery razy. W Teatrze Małego Widza  najważniejsze  jest pobudzanie zmysłów i wyobraźni dzieci.

Redakcja Babyonline.pl objęła patronatem medialnym to wydarzenie. Zapraszamy!

Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj