GRY
 
 

Spektakle dla dzieci w czerwcu - Scena ATA, Kraków

Zapraszamy do Krakowa na spektakle dla najmłodszych.

scena ata, teatr
Niedziela Bajkowa
Dnia 9.06.2013  

godz. 12:15, wstęp 15 zł  
“Noc w mrowisku, czyli leśna przygoda Honoraty”
 
Bajka muzyczna Alicji Tanew w wykonaniu Naszego Teatru. Bajka Noc w mrowisku, czyli leśna przygoda Honoraty opowiada o przygodach dziewczynki – bardzo niegrzecznej Honoraty, która nie lubiła lasu ani zwierząt mieszkających w lesie i wszystkim tylko dokuczała. Pewnego razu zmęczona usnęła na miękkim zielonym mchu i wtedy w swoim śnie została zaproszona do pałacu mrówek. Mrówki pokazały jej jak bardzo są pracowite, ale też jak potrafią się po pracy świetnie bawić. Honorata była tym zdziwiona i zawstydzona swoim dotychczasowym zachowaniem. Kiedy obudziło ją słońce zobaczyła, że tak naprawdę to las jest bardzo przyjazny i zwierzęta do niej się uśmiechają. Od tej pory Honorata zmieniła swoje postępowanie. To maleńkie mrówki nauczyły ją jak trzeba kochać las i zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, ratować je w potrzebie, a w domu uczyć się oraz pomagać mamie i tacie. W ten oto sposób niedobra Honorata została Leśną Damą, która bardzo chętnie przybiegała do lasu, bo od tej pory stała się przyjaciółką zielonego świata.

Dnia 16.06.2013  
godz. 12:15, wstęp 10 zł  
 
“Jaś i Małgosia” w wykonaniu Teatru Wiśniowego
 
Tej pary rodzeństwa nie trzeba nikomu przedstawiać, bo przecież wszyscy widzą, że mieszkali wraz z rodzicami w lesie, nie byli zbyt bogaci za to bardzo się kochali. Pewnie mieli w życiu dużo przygód, ale najbardziej w pamięci utkwiło im spotkanie z Babą Jagą, czarownicą, która podstępnie zwabiała dzieci do swojej piernikowej chatki. Historia ta zakończyła się dobrze dla Jasia i Małgosi, ale ku przestrodze raz jeszcze chcą ją opowiedzieć wszystkim dzieciom. 45 min. spektakl o wartkiej, trzymającej w napięciu akcji. Oczywiście od zaangażowania i pomocy młodych widzów zależy czy Jasiowi i Małgosi uda się wyjść cało z kłopotów. I oczywiście czeka spora porcja wesołych piosenek, aby wszystkim było raźniej i weselej.

Dnia 23.06.2013  
godz. 12:15, wstęp 10 zł  
 
“Jacek i Placek, czyli o dwóch takich co ukradli Księżyc” wg Kornela Makuszyńskiego w wykonaniu Teatru Wiśniowego
 
Spektakl oparty na powieści Kornela Makuszyńskiego. Scenariusz pisany wierszem opowiada historię młodziutkich bliźniaków, którzy postanawiają porzucić naukę i w łatwy sposób, bez przykładania się do pracy zdobyć bogactwo. Wyruszają zatem w podróż pełną przeróżnych przygód, aby osiągnąć zamierzony cel, czyli złoty księżyc. Nie zniechęcają się kolejnymi niepowodzeniami, aż do momentu spotkania ze złym i strasznym Czarnoksiężnikiem, który pojawił się natychmiast po tym , jak skradli księżyc. Przygodę tą traktują jako nauczkę i motywację do wyciągnięcia wniosków. Wracają więc do szkoły i postanawiają się pilnie w niej uczyć.

W spektaklu pojawiają się cztery postacie, w tym dwie odgrywane są przez aktorów ( Jacek i Placek) a kolejne dwie ( Nauczyciel i Czarnoksiężnik) to ciekawostka dla młodej publiczności i urozmaicenie spektaklu, czyli lalki jawajki animowane przez aktorów odgrywających role JiP. Spektakl ma dewizę bawiąc – uczyć, zgodnie z którą młoda publiczność prowokowana jest do współtworzenia akcji, poddawania pomysłów i wyciągania wniosków z przygód, które przeżywają bohaterowie.
 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj